Με ανατροπή η Σίτι 3-2 την Μπάγερν Μονάχου

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0, η Μάντσεστερ Σίτι τελικά επικράτησε 3-2 της Μπάγερν Μονάχου, σε αγώνα για το International Champions Cup που διεξήχθη στο Hard Rock Stadium του Μαϊάμι.

Οι Γερμανοί προηγήθηκαν στο 15o λεπτό με τον Σαμπανί, ενώ διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 24` με τον Ρόμπεν.

Η Σίτι μείωσε σε 2-1 στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον Σίλβα, για να ισοφαρίσει στο 51ο λεπτό με τον Νμετσά.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Σίλβα στο 70ο λεπτό. Το ματς σημαδεύτηκε από τον τραυματισμό του Μαχρέζ στον αστράγαλο κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, με το ιατρικό τιμ της Σίτι να εκφράζει φόβους για αποχή αρκετών εβδομάδα από την αγωνιστική δράση.