Ήττα για τον ΠΑΣ Λαμία με 3-0 από την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ

Την ήττα με 3-0 από την ΑΕΚ γνώρισε ο ΠΑΣ Λαμία στο ΟΑΚΑ, στο παιχνίδι που διεξήχθη στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Super League Interwetten.

Κακή εμφάνιση από τους "κυανόλευκους" οι οποίοι μετά από τις τρεις πρώτες αγωνιστικές στο πρωτάθλημα, γνώρισαν την ισάριθμη ήττα τους και έτσι συνεχίζουν χωρίς βαθμό ακόμα στη συγκομιδή τους, κάνοντας πλέον το επόμενο ματς με τον Βόλο, να φαντάζει ως το πλέον σημαντικό στην προσπάθειά τους να πάρουν την πρώτη της νίκη.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΕΚ (Μάσιμο Καρέρα): Τσιντώτας, Μπακάκης, Χνιντ, Σβάρνας, Λόπες, Κρίστισιτς, Σάκχοφ, Μάνταλος, Γκαρσία, Μαχαίρας, Ανσαριφάρντ

ΠΑΣ Λαμία (Γιώργος Πετράκης): Επασί, Σκόνδρας, Βύντρα, Αντέτζο, Σαραμαντάς, Μπεχαράνο, Νιάσε, Προβυδάκης, Χατζηστραβός, Ρόμανιτς, Καραμάνος

Η εξέλιξη του α' ημιχρόνου

1' Έναρξη του αγώνα

1' Πρώτη ευκαιρία για την ΑΕΚ, όταν από σέντρα του Μάνταλου από τα δεξιά, η κεφαλιά του Μαχαίρα, κατέληξε άουτ.

12' Νέα ευκαιρία για την ΑΕΚ, με τον Ανσαριφάρντ να κάνει το σουτ μετά από ωραία προσωπική ενέργεια, αλλά έπεσε ο Επασί στην αριστερή του γωνία και μπλόκαρε τη μπάλα.

14' Γκολ για την ΑΕΚ. Ο Λόπες έβγαλε τη σέντρα από τα αριστερά, με τον Ανσαριφάρντ να κρατάει τη μπάλα παρά την πίεση του Αντέτζο, την κατάλληλη στιγμή έδωσε στον Γκαρσία και αυτός, πλάσαρε για να νικήσει τον Επασί κάνοντας το 1-0 για τους γηπεδούχους.

23' Χλιαρό σουτ του Ρόμανιτς έξω από την περιοχή της ΑΕΚ, μπλόκαρε ο Τσιντώτας.

38' Νέα καλή στιγμή για την ΑΕΚ, με τον Μάνταλο να βγάζει τη μπαλιά στον Μπακάκη, πρόλαβε ο Επασί και έδιωξε σε κόρνερ.

45+1' Λήξη του α' ημιχρόνου

46' Έναρξη του β' ημιχρόνου

46' Καλή στιγμή για τη Λαμία με το σουτ του Προβυδάκη έξω από την περιοχή, να μπλοκάρει ο Τσιντώτας.

53' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Βασιλαντωνόπουλος πέρασε στη θέση του Μπακάκη.

57' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Βασιλόγιαννης πέρασε στη θέση του Χατζηστραβού.

58' Επικίνδυνο γύρισμα του Καραμάνου, ο Βασιλαντωνόπουλος μπήκε στην πορεία της μπάλας και την έδιωξε σε κόρνερ.

58' Σουτ του Λιβάγια για την ΑΕΚ, μπλόκαρε ο Επασί.

60' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Μπουλούλης πέρασε στη θέση του Νιάσε.

61' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Σιμόες πέρασε στη θέση του Μάνταλου.

65' Γκολ για την ΑΕΚ. Ο Μαχαίρας έδωσε πάσα στον Κρίστιτσιτς και αυτός έπιασε το σουτ από το ύψος της περιοχής νικώντας τον Επασί για να κάνει το 2-0 για την ΑΕΚ.

75' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Βιγιάλμπα πέρασε στη θέση του Σκόνδρα.

76' Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Οι Αλμπάνης και Ενομπακάρε πέρασαν στις θέσεις των Μαχαίρα και Ανσαριφάρντ, αντίστοιχα.

77' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Μπιανκόνι πέρασε στη θέση Καραμάνου.

85' Γκολ για την ΑΕΚ. Μετά από ωραία εναλλαγή των Λιβάγια και Αλμπάνη, ο δεύτερος μπήκε στην περιοχή της Λαμίας, γύρισε τη μπάλα και ο Ενομπακάρε από κοντά έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα του Επασί, παρά την πίεση του Σαραμαντά, για να κάνει το 3-0 για την ομάδα του Μάσιμο Καρέρα.

90+4' Ευκαιρία για τη Λαμία, με τον Ρόμανιτς να βγάζει τη σέντρα από τα αριστερά και ο Βασιλόγιαννης έκανε το σουτ με τη μπάλα να περνά πάνω από την εστία του Τσιντώτα.

90+4' Λήξη της αναμέτρησης.

# Δήμος, φορείς και κάτοικοι της περιοχής των Οινοφύτων διατράνωσαν με τον πλέον καθαρό τρόπο χθες στη συνεδρίαση του περιφερειακού συμβουλίου την αντίθεσή τους στην...