Αποκλεισμός-σοκ για την Ατλέτικο Μαδρίτης

Αποκλεισμό σοκ γνώρισε η Ατλέτικο Μαδρτίτης, χάνοντας με σκορ 2-1 στην παράταση (1-1 στα 90΄) από την Κουρτουράλ Λεονέσα, ομάδα Γ΄ κατηγορίας (Segunda B) στους "32" του ισπανικού Κυπέλλου.
Ο Κορέα άνοιξε (62΄) το σκορ  για την ομάδα της Ατλέτικο Μαδρίτης, αλλά ο Καστανιέδα ισοφάρισε (82΄) στέλνοντας το ματς στην παράταση.
Εκεί ο Σέρχιο Μπενίτο σκόραρε (108') χάρισε την ιστορική πρόκριση στην Κοθυρτουράλ Λεονέσα.
Μία δεύτερη δύσκολη στιγμή την Ατλέτικο Μαδρίτης σε λίγες ημέρες,μετά την ήττα (2-0) από την Ειμπάρ για την LaLiga, που άφησε τους Μαδριλένους οκτώ βαθμούς πίσω από την κορυφή.
 Τα πέναλτι (4-20 χρειάστηκε η Βαγιεκάνο για να αποκλείσει την Μπέτις (1-1 στα 90΄και 2-2 στα 120΄).

Γράφει ο Ζαχαρίας Πράπας Συντ/χος Εκπαιδευτικός   Με πρωτοβουλία του καθηγητή του 4ου Γυμνασίου Λαμίας κου Κοτρογιάννη Δημητρίου – υπεύθυνου σχετικού μαθήματος...