Απόλλων Σμύρνης - ΠΑΣ Λαμία 0-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Σε εξέλιξη βρίσκεται η αναμέτρηση του ΠΑΣ Λαμία με τον Απόλλωνα Σμύρνης στη Ριζούπολη για την 11η αγωνιστική της Super League Interwetten.

Οι "κυανόλευκοι" μετά την ήττα από τον Παναθηναϊκό με 3-1 στο Βόλο, θέλουν του "τρίποντο" κόντρα στην "Ελαφρά Ταξιαρχία" για να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα και να πάρει τη νίκη σε μια από τις έδρες που θέλει να πάρει θετικό αποτέλεσμα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Απόλλων Σμύρνης (Τζ. Φέστα): Κότσαρης, Ντεντάκης, Λισγάρας, Άλβες, Τουτουαρίμα, Φατιόν, Σλίβκα, Κάστρο, Παμλίδης, Ιωαννίδης, Τσιλούλης.

Λαμία (Μ. Γρηγορίου): Γκαραβέλης, Προβυδάκης, Μαρτίνεθ, Μαζουλουξής, Τζανετόπουλος, Αντέτζο, Μπεχαράνο, Ελευθεριάδης, Τιρόνε, Γκέντσογλου, Αραμπούλι.

Η εξέλιξη του αγώνα:

1' Έναρξη του ματς

5' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο ματς για τον Απόλλωνα Σμύρνης, με τον Γκαραβέλη να σταματάει την κεφαλιά του Άλβες και στη συνέχεια ο Ιωαννίδης αστόχησε από κοντά.

15' Αναγκαστική αλλαγή για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ο Φαν Λα Πάρα πέρασε στη θέση του Τσιλούλη που δεν μπορούσε να συνεχίσει μετά τον τραυματισμό του.

18' Ο Ελευθεριάδης έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Κότσαρη αλλά το γκολ δεν μέτρησε ποτέ αφού ο παίκτης της Λαμίας, συνελήφθη σε θέση οφσάιντ.

24' Πολύ καλή στιγμή για τη Λαμία να ανοίξει το σκορ, όταν ο Προβυδάκης εκτέλεσε απευθείας φάουλ για την ομάδα του, με τη μπάλα να βρίσκει λίγο και στο δοκάρι και να καταλήγει άουτ.

25' Ο Απόλλων απείλησε ξανά με συρτό σουτ του Φαν Λα Πάρα αλλά ο Γκαραβέλης ήταν σε ετοιμότητα και απέκρουσε.

42' Πολύ καλή στιγμή για τον Απόλλωνα στο ματς, όταν μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Λισγάρας έπιασε το γυριστό σουτ, με τον Γκαραβέλη να διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

45' Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

45+4' Λήξη του α' ημιχρόνου

46' Έναρξη του β' ημιχρόνου

55' Ένα μακρινό σουτ του Ελευθεριάδη για τη Λαμία, πέρασε άουτ.

58' Αλλαγή για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ο Μαρτίνες πέρασε στη θέση του Κάστρο.

65' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Ρόμανιτς πέρασε στη θέση του Ελευθεριάδη.

77' Διπλή αλλαγή για τον Απόλλωνα. Οι Παπαγεωργίου και Σαχλί πέρασαν στη θέση των Ντεντάκη και Παμλίδη αντίστοιχα.

79' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Νούνιες πέρασε στη θέση του Ταϊρόν.

84' Ο Φαν Λα Πάρα έπεσε στην περιοχή της Λαμίας, ο διαιτητής Σιδηρόπουλος διέταξε να συνεχιστεί ο αγώνας.

90' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Σκόνδρας πέρασε στη θέση του Προβυδάκη

90' Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90+2' Κεφαλιά του Φαν Λα Πάρα, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.

90+6' Λήξη της αναμέτρησης

# Οι εργαζόμενοι της ΛΑΡΚΟ έκαναν χθες κατάληψη στο ήδη κλειστό εργοστάσιο της ΛΑΡΚΟ !  Αντιδράσεις@ Όλοι οι εργαζόμενοι στα δημόσια νοσοκομεία της Περιφέρειας...