Πλήρωσε τα λάθη του ο ΠΑΣ Λαμία, ήττα με 2-1 από τον Ατρόμητο στο Περιστέρι

Αν και ξεκίνησε ιδανικά το ματς, ο ΠΑΣ Λαμία, τελικά δεν κατάφερε να πάρει θετικό αποτέλεσμα στο Περιστέρι, αφού γνώρισε την ήττα με 2-1 από τον Ατρόμητο, στο εξ αναβολής παιχνίδι της 13ης αγωνιστικής της Super League Interwetten που διεξήχθη το απόγευμα της Πέμπτης (14/1) .

Οι "κυανόλευκοι" ήθελαν το "τρίποντο" κόντρα στην αθηναϊκή ομάδα που θα τους επέτρεπε να ανέβουν στο βαθμολογικό πίνακα στην προσπάθειά τους για παραμονή στην κατηγορία ωστόσο παρά το γεγονός ότι βρέθηκαν μπροστά στο σκορ, δεν μπόρεσαν να το διατηρήσουν με αποτέλεσμα να γνωρίσουν μία ακόμη ήττα που τους κρατάει στην τελευταία θέση και τους 5 βαθμούς.

Οι συνθέσεις  των δύο ομάδων:

ATΡΟΜΗΤΟΣ (Νταμίρ Κάναντι): Mανδάς, Στρούγγης, Γκαλβάο, Τομάσεβιτς, Κιβρακίδης, Σάλομον, Γκάλο, Ραμπέγιο, Χριστοδουλόπουλος, Ενσικουλού, Αγκάγιεφ.

ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ (Μιχάλης Γρηγορίου): Επασί, Τζανετόπουλος, Αντέτζο, Μαρτίνεθ, Προβυδάκης, Μπεχαράνο, Τζανδάρης, Τάιρον, Ρόμανιτς, Ντέλετιτς, Καραμάνος.

1' Έναρξη της αναμέτρησης

8' Η Λαμία πέτυχε γκολ με τον Καραμάνο αλλά ο διαιτητής αρχικά δεν το μέτρησε ωστόσο η φάση ελέγχθηκε στο VAR. Στη συγκεκριμένη φάση τέσσερις παίκτες της Λαμίας, συνεργάστηκαν υπέροχα με τον Ρόμανιτς να δίνει στον Ντέλετιτς, αυτός με τη σειρά του στον Τάιρον, με τον Ισπανό να κάνει το γύρισμα από τα αριστερά στον Καραμάνο,  ο οποίος με ιδανικό πλασέ νίκησε τον Μανδά για να κάνει το 0-1 για τους φιλοξενούμενους.

9' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ!!! Το τέρμα της Λαμίας μέτρησε κανονικά και οι "κυανόλευκοι" άνοιξαν το σκορ.

20' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία να πετύχει και δεύτερο τέρμα, όταν από ωραία μπαλιά του Τάιρον, ο Ντέλετιτς, βγήκε τετ α τετ με τον Μανδά, έκανε το πλασέ και ο γκολκίπερ του Ατρομήτου βρήκε τη μπάλα η οποία πήρε κατεύθυνση προς τα δίχτυα, με την άμυνα να διώχνει πάνω στη γραμμή!

37' Πέναλτι για τον Ατρόμητο. Σε ανατροπή του Ραμπέγιο από τον Προβυδάκη.

39' Γκολ για τον Ατρόμητο. Ο Χριστοδουλόπουλος νίκησε τον Επασί και ισοφάρισε σε 1-1 για τους Περιστεριώτες.

40' Αναγκαστική αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Γούτας πέρασε στη θέση Γκαλβάο.

45' Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

45+4' Λήξη του α' ημιχρόνου

46' Έναρξη του β' ημιχρόνου.

46' Με αλλαγή ξεκίνησε ο Ατρόμητος. Ο Τριμμάτης πέρασε στη θέση του Ενσικουλού.

53' Σέντρα-σουτ του Τζανδάρη για τη Λαμία από τη δεξιά πλευρά της περιοχής του Ατρόμητου, μπλόκαρε ο Μανδάς.

57' Καλό μακρινό σουτ του Ρόμανιτς από το ύψος της περιοχής, με τη μπάλα να περνά άουτ.

67' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Βλάχος πέρασε στη θέση του Προβυδάκη.

70' Τριπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μανούσος πέρασε στη θέση του Χριστοδουλόπουλου, ο Μουνίθ στου Ραμπέγιο και ο Χαρίσης σε αυτή του Αγκάγιεφ.

78' Διπλή αλλαγή για τη Λαμία. Ο Αραμπούλι πέρασε στη θέση του Καραμάνου και ο Βασιλακάκης στη θέση του Τάιρον.

81' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Τομάσεβιτς έβγαλε τη σέντρα από τα αριστερά με τον Μανούσο να κάνει την προβολή και τη μπάλα να φεύγει άουτ.

85' Γκολ για τον Ατρόμητο. Καταπληκτική ενέργεια από τον Σάλομον που πέρασε δύο ποδοσφαιριστές της Λαμίας και έκανε το μακρινό σουτ νικώντας τον Επασί, δίνοντας το προβάδισμα με 2-1 στους Περιστεριώτες.

85' Διπλή αλλαγή για τη Λαμία. Ο Σκόνδρας πέρασε στη θέση του Τζανετόπουλου και ο Μπα στη θέση του Ρόμανιτς.

90' Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων

90+2' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία να ισοφαρίσει, όταν ο Βλάχος έβγαλε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Αραμπούλι βρήκε με κεφαλιά τον Μπα, που έκανε το σουτ από διαγώνια θέση αριστερά, με τη μπάλα να περνά πάνω από την εστία του Μανδά.

90+3' Λήξη της αναμέτρησης.