Δεν απάντησε σε ερώτηση για τον Λιβάγια ο Καρέρα

Δύο ερωτήσεις έκαναν οι δημοσιογράφοι στον Μάσιμο Καρέρα στη συνέντευξη Τύπου μετά το τέλος τουαγώνα με τη Μπράγκα και στη μία αρνήθηκε να απαντήσει! Αφορούσε την αλλαγή του Μάρκο Λιβάγια στο 89΄ και αφού ο Κροάτης είχε υποπέσει σε λάθος. «Δεν θέλω να απαντήσω» αποκρίθηκε ο Ιταλός, ο οποίος σχολίασε την ήττα 3-0 στην πρεμιέρα του Europa League λέγοντας: «Η ομάδα υπέφερε πολύ. Δέχθηκε πίεση. Ο αντίπαλος έκανε πολλές ευκαιρίες που τις εκμεταλλεύτηκε. Είχαμε κι εμείς κάποιες ευκαιρίες που δεν τις εκμεταλλευτήκαμε. Έτσι ήρθε αυτό το σκορ που είδατε»

Νωρίτερα, δευτερόλεπτα μετά τη λήξη, στάθηκε μπροστά στην κάμερα του Cosmote, όπου και πάλι αρνήθηκε να απαντήσει σχετικά με τον Λιβάγια! Για το ματς είπε: «Αυτό το γκολ στο πρώτο ημίχρονο άλλαξε την ισορροπία του παιχνιδιού. Είχαμε την κατοχή, την χάσαμε και ήρθε το γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο δυσκόλεψαν περισσότερο, γιατί πρέπει να δουλέψουμε περισσότερο στην φάση της κατοχής της μπάλας. Επιθετικά θα έπρεπε να διαχειριστούμε καλύτερα τις φάσεις. Σε τιμωρεί αυτό το επίπεδο. Δυστυχώς δεν το κάναμε και θα πρέπει να συνεχίσουμε να δουλεύουμε στο κομμάτι της κατοχής και να δημιουργούμε περισσότερες ευκαιρίες. Θέλουμε να βελτιώσουμε την αποτελεσματικότητα. Είμαι ικανοποιημένος από τη διάθεση. Δεν μου άρεσε η αντίδρασή μας όταν χάναμε τη μπάλα. Ηταν πολύ εύκολα τα γκολ που δεχθήκαμε».