ΔΙΑΚΟΠΗ ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ ΣΤΟ 89' ΕΝΩ ΗΤΑΝ ΜΠΡΟΣΤΑ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΕ 2-1 ΕΠΙ ΤΟΥ ΠΑΟΚ

Με τον χειρότερο τρόπο... ολοκληρώθηκε ο πρώτος ημιτελικός του Κυπέλλου Ελλάδας ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Ολυμπιακό (1-2) στην Τούμπα, καθώς στο 89ο λεπτό δημιουργήθηκε μεγάλη ένταση στον αγωνιστικό χώρο με τον διαιτητή Παππά να μην καταλογίζει πέναλτι υπέρ των γηπεδούχων σε ανατροπή του Μακ από τον Καπίνο.

Ο επιπρόσθετος βοηθός (πίσω από την εστία) απέβαλε τον Σλοβάκο για διαμαρτυρία και κάπου εκεί η αναμέτρηση «τινάχτηκε στον αέρα» με οπαδούς να εισβάλουν στο γήπεδο και να κυνηγούν τον διαιτητή Παππά.

Παρά το γεγονός ότι μετά τη διακοπή οι παίκτες των δύο ομάδων και οι διαιτητές επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο, για να παίξουν το τελευταίο λεπτό που είχε απομείνει, οι οπαδοί του δικεφάλου, εισήλθαν για δεύτερη φορά μέσα στον αγωνιστικό χώρο και έτσι ο κ. Παππάς και οι βοηθοί του πήραν πάλι το δρόμο για τα αποδυτήρια.

Όπως φαίνεται τον ΠΑΟΚ, τον περιμένει βαριά καμπάνα για τα επεισόδια που έγιναν με αφαίρεση βαθμών, θα χάσει το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό με 3-0 ενώ θα υπάρξει και ποινή κεκλεισμένων των θυρών όπως και υψηλό χρηματικό πρόστιμο.

Στο καθαρά αγωνιστικό μέρος, οι Θεσσαλονικείς άνοιξαν το σκορ στο 9' με τον Μακ ενώ οι Πειραιώτες ανέτρεψαν το σκορ με τα γκολ των Καμπιάσο στο 27' και Φουστέρ στο 57'.

Γράφει ο Χ.Τ. ο Βιτ’λιώτης13/04/2024Ελλάς Ελλήνων αχταρμάςΧώρα της προσωπίδαςΜ’ όλα τα φρούτα τις ψευτιάςΈμποροι της ελπίδας.--Η ψευτιά και το …μπουγέλοΈχουν μέλι στο...