Επική πρόκριση του Ολυμπιακού στο Λονδίνο, 2-1, την Άρσεναλ στην παράταση

Απίστευτος, μοναδικός, ηρωικός και πάνω απ' όλα «μαγικός» Ολυμπιακός, έφερε τα πάνω-κάτω στη ρεβάνς με την Άρσεναλ στο «Emirates» και με απίστευτο γκολ... buzzer beater του Ελ Αραμπί στο τελευταίο λεπτό της παράτασης πήρε μία από τις μεγαλύτερες (αν όχι τη μεγαλύτερη) πρόκριση της ιστορίας του για τους «16» του Europa League, «γκρεμίζοντας» με 2-1 το «σπίτι» των «κανονιέρηδων»!

Με ψυχή και καρδιά χιλίων... λεόντων, οι Πειραιώτες ανέτρεψαν την ήττα τους με 1-0 στο «Γ. Καραϊσκάκης», έστειλαν αρχικά τον αγώνα στην παράταση με το γκολ του Σισέ (53') και παρά το γεγονός ότι η Άρσεναλ ισοφάρισε στο 113', ο Ελ Αραμπί «μίλησε» τελευταίος κι έδωσε μία απίστευτη πρόκριση στον Ολυμπιακό!