ΕΠΣΦ/Α' Κατηγορία: Διατήρησαν το αήττητο Μαλεσίνα και Δάφνη Λιβανατών

Το νικηφόρο τους σερί που τις διατήρησε στο "ρετιρέ" του βαθμολογικού πίνακα και μετά το πέρας της 4ης αγωνιστικής της Α' Κατηγορίας της ΕΠΣ Φθιώτιδας, συνέχισαν Δάφνη Λιβανατών και Μαλεσίνα οι οποίες πανηγύρισαν ένα ακόμη "τρίποντο" και έφτασαν στο απόλυτο των 12 βαθμών.

Κι αν για τη Μαλεσίνα, η αποστολή της για να φτάσει στο "τρίποντο" ήταν πιο εύκολη, αφού επικράτησε εντός έδρας του Νέου Κρικέλλου με το ευρύ 5-0, για τη Δάφνη Λιβανατών, το γήπεδο του Μώλου λίγο έλλειψε να φανεί αφιλόξενο, αφού το Ρεγγίνι αποδείχθηκε πολύ σκληρός αντίπαλος για τους "πράσινους" οι οποίοι πήραν τη νίκη με 3-2 χάρη σε τέρμα που σημείωσε ο Παπανάγνος στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Το απόλυτο των νικών, στα τρία παιχνίδια που έχει παίξει ως τώρα αφού έχει κάνει το ρεπό του, πέτυχε και ο Αστέρας Σταυρού, ο οποίος πέρασε με νίκη από το γήπεδο της Αγίας Παρασκευής, επικρατώντας με 1-0 της τοπικής Νίκης, φτάνοντας στους 9 βαθμούς πλέον.

Όσους βαθμούς έχουν και ο Ολυμπιακός Λαμίας μετά τη νίκη του με 3-0 σε βάρος των Καλυβίων όπως και η Στυλίδα που πέρασε με νίκη από την Ηράκλεια, επικρατώντας της ομώνυμης ομάδας με 3-0.

Εύκολο απόγευμα και για την Προοδευτική Λάρυμνας η οποία επιβλήθηκε με 5-1 του Άρη Αγίου Κωνσταντίνου εκτός έδρας ενώ στο μοναδικό ισόπαλο παιχνίδι της αγωνιστικής, Δαφνησιακός και Ευρυτανικός έμειναν στο 1-1 στο γήπεδο της Αρκίτσας. Μάλιστα πριν την έναρξη του αγώνα, έγινε η απονομή των μεταλλίων και του τροπαίου του πρωταθλητή του 1ου ομίλου του πρωταθλήματος της Β' Κατηγορίας της αγωνιστικής περιόδου 2019-2020, στο Δαφνησιακό Αρκίτσας.