ΕΠΣΦ/Α' Κατηγορία: Μόνο ο Οπούντιος κράτησε το απόλυτο μετά την 4η αγωνιστική

Με τα παιχνίδια της 4ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το Σάββατο (2/11) το πρωτάθλημα της Α' Κατηγορίας "Άρης Δάρρας" της ΕΠΣ Φθιώτιδας και μόνο ο Οπούντιος, κατάφερε να κάνει το 4 στα 4 και να διατηρηθεί μόνος πρώτος στη βαθμολογία, έχοντας το απόλυτο των 12 βαθμών.

Η ομάδα του Μαρτίνου, επιβλήθηκε δύσκολα της Μαλεσίνας με 2-1 στο μεγάλο λοκρικό ντέρμπι της αγωνιστικής που έγινε στο γήπεδο της Αταλάντης αφού το νικητήριο γκολ για τους "πράσινους" ήρθε στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων και ενώ το σκορ ήταν 1-1 από το 33' .

Πρώτη απώλεια βαθμών στο φετινό πρωτάθλημα για τη Δάφνη Λιβανατών, η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη, 1-1, στη Στυλίδα με την τοπική ομάδα. Ωστόσο η ομάδα του Δημήτρη Ασημάκη, κατάφερε να φύγει με το βαθμό από την ανατολική Φθιώτιδα και να συνεχίσει την αήττητη πορεία της, αλλά πλέον βρίσκεται δύο πόντους μακριά από την κορυφή και τον μέχρι πρότινος συγκάτοικο της κορυφής, Οπούντιο Μαρτίνου.

Σπουδαία νίκη στο λαμιώτικο ντέρμπι της 4ης αγωνιστικής, πέτυχε και το Νέο Κρίκελλο που επιβλήθηκε εντός έδρας των Καλυβίων με 2-1 ενώ τους τρεις βαθμούς της νίκης πανηγύρισε και ο Παμμωλιακός, ο οποίος μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ, αλλά τελικά κατάφερε να καταβάλει την αντίσταση του Άρη Αγίου Κωνσταντίνου και επικράτησε εντός έδρας με 3-1.

Επιστροφή στις νίκες και για την Προοδευτική Λάρυμνας η οποία επικράτησε εντός έδρας του Κεραυνού Βαθυκοίλου με 3-0 ενώ από ένα βαθμό μοιράστηκαν Νίκη Αγίας Παρασκευής και Αναγέννηση Δυτικής Φθιώτιδας μετά το μεταξύ τους, 1-1, σε ένα παιχνίδι που το... καλό ήρθε στο τέλος μιας και τα δύο τέρματα, σημειώθηκαν στο 3ο και το 4ο λεπτό των καθυστερήσεων αντίστοιχα.