«Επτάψυχος» ο ΠΑΟΚ, 2-2 με τον Παναθηναϊκό στην Τούμπα

Παιχνίδι με μεγάλες συγκινήσεις στην κατάμεστη Τούμπα όπου ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκός αγωνίστηκαν για τη νίκη, την οποία όμως δεν γεύτηκε κανείς, αφού το τελικό 2-2 στο ντέρμπι με τις έντονες στιγμές, κράτησε σε υψηλό επίπεδο την αδρεναλίνη των φιλάθλων όπως φυσικά και των ποδοσφαιριστών.

Ο Σλοβένος διαιτητής, Βίντσιτς, έδωσε πέναλτι για το δικέφαλο στις καθυστερήσεις και συγκεκριμένα στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων, ενώ είχε δώσει 5 λεπτά καθυστερήσεις. Ωστόσο κράτησε το ματς μέχρι το 101′, όταν και σημειώθηκε το 2-2 από τον Βιεϊρίνια, μιας και χρειάστηκε πέντε λεπτά για να εκτελεστεί.

Έξαλλος ο Δώνης, επιτέθηκε στον τέταρτο διαιτητή, αφού είδε να του κλέβουν τη μεγαλύτερη νίκη του από τη μέρα που ανέλαβε τον Παναθηναϊκό.

Πηγή: ΑΠΕ-ΜΠΕ, in.gr

Γράφει η Γιώτα Τριανταφύλλου  Ποτάμι ο χρόνος,αναζητώ τη χαρά.Αγκαλιά, με πόδια μπλεγμένα, ξεβρασμένα θέλω κι ανάγκες,πιάστηκα στο πρώτο κλαδίπου περνούσε.Κοίταξα...