Football League: 1ος Όμιλος, 2η αγωνιστική

Μέσα σε 8 λεπτά (21΄ Μπαλού, 29΄ Ντα Κόστα) η Παναχαϊκή έβαλε τις βάσεις για το πρώτο εφετινό της «τρίποντο» στην αναμέτρηση με τον Ηρακλή Ψαχνών (3-0) και μπήκε με το...δεξί στο πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής (στην πρεμιέρα είχε ρεπό). Το «κερασάκι στην τούρτα» έβαλε ο Ζλατκόφσκι στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων. Σε άλλο ματς του 1ου ομίλου, με γκολ του Μανωλά στο 76΄ τα Χανιά νίκησαν δύσκολα τον Φωστήρα με 1-0.

Μετά την εντός έδρας ήττα της πρεμιέρας από την ΑΕΚ, ο Παναιγιάλειος πέρασε νικηφόρα από τον Πύργο επικρατώντας με 2-0 του Πανηλειακού. Στο 42΄ ο Μίλιεβιτς έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του Αιγίου και στο 63΄ ο Σταμόγιαννος διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.