Football League - Νότιος Όμιλος: «Απέδρασε» από το Πανθεσσαλικό το Αιγάλεω

Με γκολ του Μπουρλάκη στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, το Αιγάλεω επικράτησε με 2-1 της Νίκης Βόλου στο Πανθεσσαλικό, στην πρεμιέρα του Νοτίου Ομίλου της Football League.

Το «Σίτι» προηγήθηκε στο τέλος του πρώτου ημίχρονου με πέναλτι του Τσιλιγγίρη. Πέναλτι που υπέδειξε ο διαιτητής Πολυχρόνης (Πιερίας), όταν στο σουτ του Οικονομόπουλου η μπάλα σταμάτησε στο χέρι του Ντομίνγκεθ. Με τον ίδιο τρόπο απάντησε η Νίκη Βόλου: σε εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα χτύπησε στο χέρι του Μαχαίρα και ο Λούκας Γκαρσία, που ανέλαβε την εκτέλεση, έκανε το 1-1 στο 76’. Ο Μπουρλάκης, όμως, που είχε περάσει ως αλλαγή στο ματς, έδωσε στο 91’ με σουτ τη νίκη στην ομάδα του Θωμά Γράφα.

Τα αποτελέσματα και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής του Νοτίου Ομίλου της Football League: