Καθημερινή Αδέσμευτη Εφημερίδα

Η βαθμολογία της EuroLeague: Έπιασε τον Ολυμπιακό στο 9-14 η Ζάλγκιρις

Πήγε στο Κάουνας χωρίς τους τραυματίες Χαραλαμπόπουλο - Πρίντεζη, έχασε στη διάρκεια του αγώνα τους Ρότσεστι - Σπανούλη και στο τέλος της βραδιάς ο Ολυμπιακός έφυγε από τη Λιθουανία με βαριά ήττα από τη Ζάλγκιρις (94-69) που τον έπιασε στο 9-14 μετά από την 23η αγωνιστική της κανονικής περιόδου της EuroLeague 2019/20.

Το πρόγραμμα της 23ης αγωνιστικής άνοιξε με τον θρίαμβο της Αναντολού Εφές στη Μόσχα, απέναντι στην ΤΣΣΚΑ, αποτέλεσμα που κάνει τους Τούρκους του Εργκίν Αταμάν το απόλυτο φαβορί για την κατάκτηση της πρώτης θέσης της κανονικής περιόδου. Η Τρίτη συνεχίστηκε με τηνίκη της Βιλερμπάν επί της Μπάγερν Μονάχου στο Αστρομπάν, με το διπλό της εντυπωσιακής Άλμπα Βερολίνου στην έδρα της Αρμάνι Μιλάνο που συνεχίζει να απογοητεύει και έκλεισε με την πάρα πολύ δύσκολη επικράτηση της Ρεάλ Μαδρίτης επί της Μπασκόνια με απίθανο λάθος του Νικ Στάουσκας που έριξε τους Βάσκους στο καναβάτσο.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 23ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

 

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Αναντολού Εφές 80-82

Ζάλγκιρις Κάουνας - Ολυμπιακός 94-69

Βιλερμπάν - Μπάγερν Μονάχου 75-65

Αρμάνι Μιλάνο - Άλμπα Βερολίνου 96-100

Ρεάλ Μαδρίτης - Μπασκόνια 70-69

Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης - Φενέρμπαχτσε 5/2 στις 19:00

Ερυθρός Αστέρας - Παναθηναϊκός 5/2 στις 20:00

Μακάμπι Τελ Αβίβ - Χίμκι 5/2 στις 21:05

Βαλένθια - Μπαρτσελόνα 5/2 στις 22:00

 

Η ΚΑΤΑΤΑΞΗ (ΣΕ 23 ΑΓΩΝΕΣ)

 

1

Αναντολού Εφές

20-3

2

Ρεάλ Μαδρίτης

17-6

3

Μπαρτσελόνα

16-6

4

ΤΣΣΚΑ Μόσχας

16-7

5

Μακάμπι Τελ Αβίβ

14-8

6

Παναθηναϊκός

13-9

7

Βαλένθια

11-11

8

Αρμάνι Μιλάνο

11-12

9

Φενέρμπαχτσε

10-12

10

Ερυθρός Αστέρας

9-13

11

Χίμκι

9-13

12

Ζάλγκιρις Κάουνας

9-14

13

Ολυμπιακός

9-14

14

Βιλερμπάν

9-14

15

Άλμπα Βερολίνου

8-15

16

Μπασκόνια

8-15

17

Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης

7-15

18

Μπάγερν Μονάχου

7-15

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 24ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

 

Αναντολού Εφές - Ζάλγκιρις Κάουνας 6/2 στις 19:30

Άλμπα Βερολίνου - Ρεάλ Μαδρίτης 6/2 στις 21:00

Ολυμπιακός - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 6/2 στις 21:00

Μπασκόνια - Βιλερμπάν 6/2 στις 22:00

Χίμκι - Ερυθρός Αστέρας 7/2 στις 19:00

Φενέρμπαχτσε - Μακάμπι Τελ Αβίβ 7/2 στις 19:45

Μπάγερν Μονάχου - Βαλένθια 7/2 στις 21:30

Παναθηναϊκός - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης 7/2 στις 21:30

Μπαρτσελόνα - Αρμάνι Μιλάνο 7/2 στις 22:00

 

ΠΗΓΗ SPORT24.GR

   

randomness