Ήττα για τον ΑΟ Λαμίας στο ντέρμπι, με 3-0 από τις Αμαζόνες

Την ήττα με 3-0 σετ (25-23, 25-2-10, 27-25) από τον ΑΟΝ Αμαζόνες, γνώρισε ο ΑΟ Λαμίας στο ντέρμπι της 5ης αγωνιστικής της Pre League που έγινε στο γήπεδο της Νέας Ερυθραίας.

Η ομάδα του Ηλία Αγγέλη, προσπάθησε πολύ για να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα κόντρα σε μια εκ των πρωτοπόρων ομάδων του βαθμολογικού πίνακα, ωστόσο δεν τα κατάφερε και έτσι παρέμεινε στους 8 βαθμούς και περιμένει το αποτέλεσμα του αγώνα της ΧΑΝΘ με τον ΑΣ Μακεδόνες για να δει αν θα μείνει μόνη τρίτη στη βαθμολογία ή θα πέσει στην τέταρτη θέση, τη στιγμή που η ομάδα των Αμαζόνων είνα μόνη πρώτη και έφτασε τους 12 βαθμούς, περιμένοντας το ματς της ΑΕΚ με τον ΖΑΟΝ.

Στο πρώτο και το τρίτο σετ, η φθιωτική ομάδα έβαλε δύσκολα στις γηπεδούχες, πήρε μάλιστα σε αρκετά σημεία, την πρωτοπορία στο σκορ, ωστόσο δεν μπόρεσε να τη διατηρήσει, γνωρίζοντας έτσι την ήττα, που ήταν η δεύτερη φετινή, μετά την εντός έδρας ήττα της πρεμιέρας από την ΑΕΚ.

Διαβάστε περισσότερα στο φύλλο του "Λ.Τ." της Τρίτης (12/11)