Ήττα για τον αξιόμαχο ΑΟΛ από τον ΠΑΟΚ με 3-0

Την ήττα με 3-0 σετ (15-25, 19-25, 27-29) από τον ΠΑΟΚ γνώρισε ο ΑΟ Λαμίας στο παιχνίδι που διεξήχθη το απόγευμα του Σαββάτου (20/11) στο "Χαλκιοπούλειο" στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Volley League Γυναικών.

Η ομάδα του Ηλία Αγγέλη, αν και είχε εξ αρχής δύσκολο έργο κόντρα σε μια εξαιρετική ομάδα όπως ο δικέφαλος του βορρά, πραγματοποίησε μια πολύ καλή εμφάνιση, εκτός του πρώτου σετ και αν ήταν πιο τυχερή στις λεπτομέρειες και ειδικά στο 3ο σετ, που χρειάστηκε να ξεπεράσουν οι δύο ομάδες τους 25 πόντους, ίσως είχε καταφέρει να πάρει ένα τουλάχιστον σετ, που ίσως να μπορούσε να οδηγήσει σε ένα θετικό αποτέλεσμα.

Τώρα άπαντες στο "στρατόπεδο" του ΑΟΛ στρέφονται στο ματς της ερχόμενης αγωνιστικής κόντρα στον Ηλυσιακό που είναι πολύ σημαντικό για να έρθει η νίκη.

Διαβάστε περισσότερα στο φύλλο του "Λ.Τ." της Τρίτης (23/11)