Λάτσιο για πρωτάθλημα «γκρέμισε» την Ίντερ

Έτοιμη για το μεγάλο άλμα δείχνει η εκπληκτική Λάτσιο του Σιμόντε Ιντσάγκι, που νίκησε 2-1 με ανατροπή την Ίντερ στο «Ολίμπικο», στο ντέρμπι κορυφής της 24ης αγωνιστικής στο Καμπιονάτο.

Οι «νερατζούρι» αιφνιδίασαν όταν προηγήθηκαν στο 44΄ με τον Άσλεϊ Γιανγκ, όμως η Λάτσιο ήταν πολύ σκληρή για να τα παρατήσει, έχοντας ακόμη ένα ημίχρονο στη διάθεσή της.

Μόλις τρία λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου μέρους ο Ντε Φράι υπέπεσε πέναλτι και ο Ιμόμπιλε ισοφάρισε στο 50΄, ενώ στο 69΄ ο Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς έδωσε τη νίκη στη Λάτσιο, που ξεπέρασε την Ίντερ κατά 2 βαθμούς και βρίσκεται πια στο -1 από την πρωτοπόρο Γιουβέντους...

Γράφει η Γιώτα Τριανταφύλλου  Ποτάμι ο χρόνος,αναζητώ τη χαρά.Αγκαλιά, με πόδια μπλεγμένα, ξεβρασμένα θέλω κι ανάγκες,πιάστηκα στο πρώτο κλαδίπου περνούσε.Κοίταξα...