Νέα ήττα για τον Γ.Σ. Λαμία με 3-0 από τον Α.Ο. Κηφισιάς

Μία ακόμη ήττα γνώρισε ο Γυμναστικός Σύλλογος Λαμία που ήταν η πέμπτη διαδοχική μετά από ισάριθμες αγωνιστικές στο φετινό πρωτάθλημα της Volleyleague ΟΠΑΠ, αφού στο χθεσινό παιχνίδι που έκλεισε το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής ημέρας, έχασε με 3-0 σετ (25-20, 25-16, 35-33) από τον Α.Ο. Κηφισιάς στο “Ζηρίνειο”.

Μετά και από αυτή την ήττα η ομάδα του Γιάννη Μέλκα έμεινε στην τελευταία θέση της βαθμολογίας με μόλις ένα βαθμό, αφού και ο Άρης επικράτησε με 3-0 της ΜΕΝΤ και κατάφερε να προσπεράσει τους Ρουμελιώτες.

Ο Γυμναστικός, έπαιξε χωρίς τον Ούγκο Γκιμαράες που είχε τραυματιστεί στον προηγούμενο αγώνα με την Ορεστιάδα πράγμα που του στέρησε το βασικό του όπλο στην επίθεση, ωστόσο κατάφερε για μία ακόμη φορά να δυσκολέψει τους γηπεδούχους από το πρώτο μισό του 2ου σετ και σε όλο το 3ο, αλλά χωρίς θετική κατάληξη για εκείνον.