Ισόπαλος, 0-0, στο Βόλο ο ΠΑΣ Λαμία

Χωρίς νικητή και τέρματα, ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση που διεξήχθη χθες στο Πανθεσσαλικό Στάδιο ανάμεσα στο Βόλο και τον ΠΑΣ Λαμία στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των Play Out της Super League 1.

Η ομάδα της Λαμίας, μετά την ήττα από τον Πανιώνιο, επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα φεύγοντας με το βαθμό της ισοπαλίας από την πρωτεύουσα της Μαγνησίας, στο ντεμπούτο του Γιώργου Πετράκη στον πάγκο της ομάδας, σαν αντικαταστάτης του Άκη Μάντζιου.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΝΠΣ ΒΟΛΟΣ (Στέφανος Ξηροφώτος): Καραγκιόζης, Δημόπουλος, Διαμαντής, Φεράρι, Τσαούσης, Τσοκάνης, Μαξ, Γκουαροτσένα, Κυζιρίδης, Μουνίθ, Μάντζης

ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ (Γιώργος Πετράκης): Θεοδωρόπουλος, Βάντερσον, Σκόνδρας, Αντέτζο, Βύντρα, Ρόμανιτς, Μπεχαράνο, Δημούτσος, Βιγιάλμπα, Σασί, Σάλιακας

Η εξέλιξη του α' ημιχρόνου:

1' Έναρξη του αγώνα

12' Πρώτη ευκαιρία για το Βόλο στο παιχνίδι με τον Τσαούση να πιάνει το σουτ έξω από την περιοχή, ο Μάντζης έκανε την προβολή και η μπάλα πέρασε άουτ.

15' Πολύ καλή στιγμή για τη θεσσαλική ομάδα να ανοίξει το σκορ όταν από μπαλιά του Τσοκάνη, ο Κυζιρίδης κατέβασε ωραία τη μπάλα, μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά, έκανε το σουτ, με τη μπάλα να καταλήγει άουτ.

24' Νέα καλή στιγμή στο παιχνίδι για τους γηπεδούχους όταν ο Γκουαροτσένα δοκίμασε το σουτ έξω από την περιοχή, με τον Θεοδωρόπουλο να μπλοκάρει.

25' Cooling Break για να πάρουν ανάσες και να δροσιστούν οι παίκτες των δύο ομάδων.

30' Νέα μεγάλη ευκαιρία για το Βόλο να ανοίξει το σκορ στο ματς, όταν ο Γκουαροτσένα με κεφαλιά-πάσα βρήκε τον Μάντζης ο οποίος σούταρε μέσα από την περιοχή, με τη μπάλα να φεύγει άουτ.

37' Μία ακόμη καλή στιγμή για την ομάδα του Βόλου, με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μουνίθ, να μπλοκάρει ο Θεοδωρόπουλος.

45' Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους.

45+1' Πρώτη καλή στιγμή στο ματς και για τη Λαμία, όταν ο Σάλιακας έκανε το σουτ με τη μπάλα να κοντράρει και ο Καραγκιόζης μπόρεσε να μπλοκάρει.

45+2' Αναγκαστική αλλαγή για τη Λαμία! Ο Νιάσε πέρασε στη θέση του Δημούτσου.

45+3' Τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

46' Έναρξη του β' ημιχρόνου

51' Σουτ του Σκόνδρα έξω από την περιοχή, η μπάλα ψηλά άουτ.

53' Αλλαγή για το ΒόλοΣτη θέση του Κυζιρίδη πέρασε ο Ζοάο

56' Σουτ του Μαξ από το ύψος της περιοχής, η μπάλα άουτ για το Βόλο.

59' Σουτ του Σάλιακα έξω από την περιοχή για τη Λαμία, μπλόκαρε ο Καραγκιόζης.

68' Cooling Break για να δροσιστούν και να πάρουν εκ νέου ανάσες οι 22 παίκτες.

70' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Αραβίδης πέρασε στη θέση του Βιγιάλμπα.

90+4 ' Λήξη της αναμέτρησης.

# Μπροστάρης σε όλους τους αγώνες των εργαζομένων της ΛΑΡΚΟ το στέλεχος του ΚΚΕ και Περιφερειακός Σύμβουλος Στερεάς ο Κώστας Μπασδέκης, έχει αναδείξει το πρόβλημα σε όλα...