Ο Κουμπαράκης "σφυρίζει" το ματς του ΠΑΣ Λαμία με τον Άρη τη Δευτέρα (18/10)
Ο Στέφανος Κουμπαράκης του συνδέσμου Κυκλάδων, ορίστηκε από την Κεντρική Επιτροπή Διαιτησίας της ΕΠΟ να διευθύνει την αναμέτρηση του ΠΑΣ Λαμία με τον Άρη που θα διεξαχθεί τη Δευτέρα (18/10) στο ΔΑΚ "Αθανάσιος Διάκος" της φθιωτικής πρωτεύουσας, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Super League Interwetten.
Βοηθοί του κ. Κουμπαράκη, θα είναι οι Παναγιώτης-Δημήτρης Σακκάς από το σύνδεσμο Θεσσαλίας και Δημήτρης Μαυρουδής από το σύνδεσμο του Ηρακλείου ενώ 4ος διαιτητής θα είναι ο Ανδρέας Γκάμαρης του συνδέσμου Αθηνών. Διαιτητές VAR είναι οι Βασίλης Φωτιάς από την Πέλλα και Δημήτρης Σαμοΐλης του συνδέσμου Αθηνών.
Ευαγγέλου στα Γιάννενα, Καραντώνης στην Τούμπα
Ο Άγγελος Ευαγγέλου της ΕΠΣ Αθηνών ορίστηκε να διευθύνει την αναμέτρηση του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Ολυμπιακό, για την 6η αγωνιστική της Super League, που θα γίνει την Κυριακή 17/10 (20:30), στο Εθνικό Στάδιο Ιωαννίνων “Οι Ζωσιμάδες”.
Νωρίτερα την ίδια ημέρα (16:00), ο ΠΑΟΚ θα φιλοξενήσει στην Τούμπα τον Βόλο, με τον οποίο συγκατοικεί στην κορυφή της βαθμολογίας, με διαιτητή τον Δημήτρη Καραντώνη από την Ημαθία.
Ο Γιάννης Παπαδόπουλος της ΕΠΣ Μακεδονίας θα «σφυρίξει» στο ΟΑΚΑ, στον αγώνα της ΑΕΚ με τον Ατρόμητο, και ο Ευάγγελος Μανούχος από την Αργολίδα στη Λεωφόρο, όπου ο Παναθηναϊκός φιλοξενεί το Σάββατο (16/10) τον Ιωνικό.
Αναλυτικά οι ορισμοί της 6ης αγωνιστικής:
Σάββατο 16 Οκτωβρίου
18.15: Απόλλων Σμύρνης – Αστέρας Τρίπολης
Διαιτητής: Τσετσίλας (Γρεβενών)
Βοηθοί: Παπαδάκης (Ηρακλείου), Σινιοράκης (Χανίων)
4ος Διαιτητής: Αγγελάκης (Μακεδονίας)
VAR: Γκορτσιλάς (Μακεδονίας)
AVAR: Μωυσιάδης (Ηπείρου)
20.30: Παναθηναϊκός – Ιωνικός
Διαιτητής: Μανούχος (Αργολίδας)
Βοηθοί: Κόλλιας (Ηπείρου), Ψαρρής (Ζακύνθου)
4ος Διαιτητής: Γκάμαρης (Αθηνών)
VAR: Κουτσιαύτης (Αρτας)
AVAR: Φωτόπουλος (Αθηνών)
Κυριακή 17 Οκτωβρίου
16.00: ΠΑΟΚ – ΝΠΣ Βόλος
Διαιτητής: Καραντώνης (Ημαθίας)
Βοηθοί: Κούλα (Ξάνθης), Δημητριάδης (Καστοριάς)
4ος Διαιτητής: Τσακαλίδης (Χαλκιδικής)
VAR: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)
AVAR: Μπαλτάς (Αχαΐας)
16.00: Παναιτωλικός – ΟΦΗ
Διαιτητής: Γρατσάνης (Τρικάλων)
Βοηθοί: Αλεξέας (Μεσσηνίας), Κωνσταντίνου (Πρέβεζας/Λευκάδας)
4ος Διαιτητής: Κουκουλάς (Λέσβου)
VAR: Τζήλος (Λάρισας)
AVAR: Τριανταφύλλου (Αρκαδίας)
20.30: ΑΕΚ – Ατρόμητος
Διαιτητής: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Νικολαΐδης (Μακεδονίας), Νικολακάκης (Λασιθίου)
4ος Διαιτητής: Ζαμπαλάς (Ηπείρου)
VAR: Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου)
AVAR: Κωσταράς (Αιτωλοακαρνανίας)
20.30: ΠΑΣ Γιάννινα – Ολυμπιακός
Διαιτητής: Ευαγγέλου (Αθηνών)
Βοηθοί: Δημητριάδης (Μακεδονίας), Μεϊντάνας (Αχαΐας)
4ος Διαιτητής: Περράκης (Αθηνών)
VAR: Τζοβάρας (Φθιώτιδας)
AVAR: Μπουξμπάουμ (Ανατ. Αττικής)
Δευτέρα 18 Οκτωβρίου
19.30: ΠΑΣ Λαμία – Άρης
Διαιτητής: Κουμπαράκης (Κυκλάδων)
Βοηθοί: Σακκάς (Θεσσαλίας), Μαυρουδής (Ηρακλείου)
4ος Διαιτητής: Γκάμαρης (Αθηνών)
VAR: Φωτιάς (Πέλλας)
AVAR: Σαμοΐλης (Αθηνών)