Ο Παναιτωλικός εύκολα 3-1 τον Παναθηναϊκό Β’

Δεν δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα ο Παναιτωλικός στο τελευταίο του φιλικό πριν από την έναρξη του πρωταθλήματος της Super League (υποδέχεται το Σάββατο 11/09 τον Αστέρα Τρίπολης), επικρατώντας του Παναθηναϊκού Β’ με 3-1 στο Αγρίνιο.

Η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου ξεκίνησε στα... κόκκινα το ματς και στο 20λεπτο ήταν ήδη μπροστά στο σκορ με 2-0, χάρις στα τέρματα του Βέργου (10’ από ασίστ του Μόρσεϊ) και Βαρόνε (18’ κοντινό σουτ από κεφαλιά πάσα του Κορνέλιους).

Οι «πράσινοι» πλησίασαν στο γκολ στο 38’, όμως ο Μαραθωνίτης δεν μπόρεσε να νικήσει από κοντά τον Ροντρίγκες. Στο 53’ και στο 69’ ο Μπαρμπόσα έχασε δύο καλές ευκαιρίες για να ανεβάσει το δείκτη του σκορ, για να έρθει το τρίτο γκολ της αγρινιώτικης ομάδας στο 83’ από τον Καρέλη (ασίστ Φυτόπουλου).

Ο Παναθηναϊκός Β’ μείωσε στο τελικό 3-1 στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με το γκολ του Φρόκου.

Διαιτητής: Ματσούκας (Αιτωλοακαρνανίας)

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιάννης Αναστασίου): Ροντρίγκες, Λούι (46’ Αποστολάκης), Κορνέλιους (89’ Σκιαδάς), Βργκοτς (62’ Μπακαδήμας), Χουχούμης (46’ Ζεστέντ), Τσιγγάρας (46’ Μαλής), Βαρόνε (78’ Φυτόπουλος), Ντίαζ (62’ Μπελεβώνης), Ντουάρτε (46’ Μπαρμπόσα), Μόρσει (78’ Καρέλης), Βέργος (62’ Μεντόζα).
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Β’ (Γιάννης Βονόρτας): Μαργκόνο, Θεοχάρης, Ρόμπι, Αντωνίου, Μαρτίνης, Ηλιάδης, Ζαφείρης, Μαραθωνίτης, Τσιριγώτης, Σέχου, Πάνκα. Στο β’ μέρος αγωνίστηκαν και οι Σουρδής, Φρόκου.