Ολοκληρώθηκε η πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Super League 2

Με δύο ακόμη αγώνες που έγιναν σήμερα ολοκληρώθηκε η πρεμιέρα του πρωταθλήματος ποδοσφαίρου της Super League 2, που ξεκίνησε το Σάββατο με καθυστέρηση τριών μηνών.

Στο Παγκρήτιο Στάδιο, ο Ιωνικός με κεφαλιά του Κάστρο στο 6΄ πήρε τη νίκη από τον γηπεδούχο Εργοτέλη, ο οποίος είχε δύο δοκάρια, με τους Σερβιλάκη και Μπουτσάκη.

Στο AEL FC Arena, Απόλλωνας Λάρισας και Ξάνθη μοιράστηκαν, μετά από ένα δραματικό σε εξέλιξη αγώνα το βαθμό της ισοπαλίας (1-1). Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τέρμα του Μπριλάντε στο 16΄, αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων με αυτογκόλ του Γιούρμαν.