Προβλημάτισε και πάλι ο ΠΑΣ Λαμία - Ήττα με 3-1 από τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ

Την ήττα με 3-1 γνώρισε ο ΠΑΣ Λαμία από τη νεανική ομάδα του Παναθηναϊκού στο ΟΑΚΑ στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Super League Σουρωτή, προβληματίζοντας και πάλι τους φίλους της με την απόδοσή του.

Όπως και στο παιχνίδι της πρεμιέρας κόντρα στον Άρη, έτσι και κόντρα στους "πράσινους" δεν απέδωσαν τα αναμενόμενα και μάλιστα απέναντι σε νεαρούς παίκτες που οι περισσότεροι δεν έχουν την εμπειρία της κατηγορίας, έχουν όμως νιάτα, φρεσκάδα και θέληση για επιτυχία, κάτι που έλειψε από τους φιλοξενούμενους.

Μπουζούκης στο 15', Εμμανουηλίδης στο 70' και Κουρμπέλης με πέναλτι στο 88' πέτυχαν τα γκολ για τον Παναθηναϊκό, ενώ για τη Λαμία, ο Αντέτζο κατάφερε να ισοφαρίσει προσωρινά σε 1-1 στο 36' με κεφαλιά μετά από σέντρα του Μπλάζιτς.

Παναθηναϊκός (Δώνης): Διούδης Κουλιμπαλί, Πούγγουρας, Κολοβέτσιος, Μαυρομάτης. Ινσούα, Κουρμπέλης, Στάικος. Μπουζούκης Χατζηγιοβάνης, Μουνιέ.

ΠΑΣ Λαμία (Τεννές): Μελίσσας, Αναστασιάδης, Ασίγκμπα, Βασιλαντωνόπουλος, Αντέτζο, Βάντερσον, Μπλάζιτς, Καραγκούνης, Δημούτσος, Έπστάιν, Μπαράλες.

1' Έναρξη του α' ημιχρόνου

15' 1-0 ο Παναθηναϊκός. Στην πρώτη φάση μέχρι στιγμής στον αγώνα, ο Παναθηναϊκός άνοιξε το σκορ. Από λάθος απομάκρυνση της μπάλας από τον Μελίσσα, η μπάλα έφτασε στον Χατζηγιοβάνη ο οποίος διήνησε κάποια μέτρα, "πάτησε" τη μπάλα στον Μπουζούκη και αυτός έπιασε το μακρινό σουτ με τη μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα της "κυανόλευκης" εστίας, αφού πρώτα βρήκε και σε αμυντικό της Λαμίας και άλλαξε λίγο την πορεία της.

18' Ο Χατζηγιοβάνης έβγαλε τη σέντρα από τα αριστερά με τον Μελίσσα να βγαίνει και να διώχνει με τις γροθιές τη μπάλα.

19' Πρώτη καλή στιγμή για τη Λαμία, με τον Μπαράλες να μπαίνει από τα δεξιά στην περιοχή του "Τριφυλλιού" και να κάνει το σουτ, με τον Διούδη να μπλοκάρει τη μπάλα.

20' Μακρινό σουτ από τον Στάικο για τον Παναθηναϊκό, με τη μπάλα να καταλήγει άουτ, αφού βρήκε και στο σώμα του Μουνιέ.

26' Φάουλ για τη Λαμία με τον Βάντερσον με τη μπάλα να σταματά στο τείχος των παικτών του Παναθηναϊκού και στη συνέχεια της φάσης η κεφαλιά του Μπαράλες δεν μπόρεσε να απειλήσει τον Διούδη.

36' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ Λαμία. Ο Επστάιν εκτέλεσε με πάσα το κόρνερ για τη Λαμία από τα δεξιά για τον Μπλάζιτς, ο Σέρβος έβγαλε τη σέντρα και ο Αντέτζο με κεφαλιά στο δέυτερο δοκάρι, νίκησε τον Διούδη για να κάνει το 1-1 για τους "κυανόλευκους" και να τους βάλει και πάλι στο παιχνίδι.

45+1' Τέλος α' ημιχρόνου.

46' Έναρξη β' ημιχρόνου.

46' Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Καμπετσής πέρασε στη θέση του Πούγγουρα και ο Γιόχανσον στη θέση του Κουλιμπαλί.

47' Πρώτη καλή στιγμή στο δεύτερο ημίχρονο για τον Παναθηναϊκό, με τον Μπουζούκη να βγάζει κάθετη για τον Καμπετσή αλλά ο Αναστασιάδης πρόλαβε και τον έκοψε πριν αυτός κάνει το σουτ.

55' Αλλαγή για τον ΠΑΣ Λαμία. Ο Μπουλούλης πέρασε στη θέση του Καραγκούνη

57' Τρίτη αλλαγή και τελευταία για τον Παναθηναϊκό. Ο Εμμανουηλίδης πέρασε στη θέση του Μουνιέ.

58' Ο Μελίσσας κατάφερε να μπλοκάρει μακρινό σουτ του Χατζηγιοβάνη.

70' Γκολ για τον Παναθηναϊκό. Μετά από εξαιρετική συνεργασία τριών παικτών των "πράσινων", ο Εμμανουηλίδης έγινε τελικός αποδέκτης της μπάλας, αυτός έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή και έκανε το 2-1 για τους γηπεδούχους.

73' Διπλή αλλαγή για τη Λαμία. Ο Οσμάν πέρασε στη θέση του Δημούτσου και ο Τσούκαλος πήρε τη θέση του Βασιλαντωνόπουλου.

87' Ο Παναθηναϊκός κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Χατζηγιοβάνη από τον Αντέτζο στην περιοχή της Λαμίας.

88' Γκολ για τον Παναθηναϊκό. Ο Κουρμπέλης ανέλαβε να εκτελέσει το πέναλτι και έκανε το 3-1 για τον Παναθηναϊκό.

90+3' Λήξη της αναμέτρησης

Πηγή φωτό: ΑΠΕ-ΜΠΕ

Γράφει η Γιώτα Τριανταφύλλου  Ποτάμι ο χρόνος,αναζητώ τη χαρά.Αγκαλιά, με πόδια μπλεγμένα, ξεβρασμένα θέλω κι ανάγκες,πιάστηκα στο πρώτο κλαδίπου περνούσε.Κοίταξα...