Πολύτιμος βαθμός για τον ΠΑΣ Λαμία στα Γιάννενα

Χωρίς νικητή και τέρματα ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση του ΠΑΣ Λαμία με τον ΠΑΣ Γιάννινα στους Ζωσιμάδες για την 9η αγωνιστική της Super League. Έτσι οι "κυανόλευκοι" με αυτό το 0-0, πήραν πολύτιμο βαθμό σε μια δύσκολη έδρα, στην προσπάθεια που θα κάνουν για να παραμείνουν στην κατηγορία και έφτασαν τους 10 βαθμούς.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης, Αποστολόπουλος, Τζημόπουλος, Α. Μιχαήλ, Τσικάρσκι, Λίλα, Σιόντης, Ντόλοβατς, Βιντάλ, Μυστακίδης, Αθανασιάδης.

ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ (Μάκης Χάβος): Σαράνοφ, Βασιλαντωνόπουλος, Σκόνδρας, Αντέτζο, Βάντερσον, Πλιάτσικας, Δημούτσος, Επστάιν, Καραμάνος, Μπερτόλιο, Μπαράλες.

Η εξέλιξη του α' ημιχρόνου:

2' Πρώτη καλή στιγμή για τη Λαμία, όταν από εκτέλεση κόρνερ του Μπερτόλιο από δεξιά, η κεφαλιά του Αντέτζο, πέρασε άουτ.

4' Σουτ του Μυστακίδη για τον ΠΑΣ Γιάννινα, η μπάλα πέρασε άουτ.

13' Σουτ του Λίλα για τους γηπεδούχους, δεν ανησύχησε τον Σαράνοφ, με τη μπάλα να φεύγει ψηλά άουτ.

21' Πρώτη πολύ καλή ευκαιρία για τη Λαμία στο παιχνίδι να ανοίξει το σκορ όταν από σέντρα του Επστάιν από τα αριστερά, ο Καραμάνος έπιασε το σουτ στην κίνηση, με τον Βελλίδη να αποκρούει με δυσκολία.

27' Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Κάστρο πέρασε στη θέση του Βιντάλ ο οποίος τραυματίστηκε και δεν μπορούσε να συνεχίσει στο ματς.

28' Εξαιρετική επέμβαση του τερματοφύλακα της Λαμίας, του Σαράνοβ, στην προσπάθεια του Αθανασιάδη να "τσιμπήσει" τη μπάλα πάνω από τον Σέρβο.

31' Δυνατό σουτ του Λίλα εκτός περιοχής για τον ΠΑΣ Γιάννινα, η μπάλα πέρασε αρκετά έξω.

40' Σέντρα του Βασιλαντωνόπουλου από τα δεξιά για τη Λαμία, ο Μπαράλες έκανε μια αδύναμη κεφαλιά με τον Βελλίδη να μπλοκάρει.

43' Κεφαλιά του Σιόντη για τους γηπεδούχους, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.

45+1' Λήξη του α' ημιχρόνου

46' Έναρξη του β' ημιχρόνου

46' Πρώτη καλή στιγμή για τον ΠΑΣ Λαμία στο δεύτερο ημίχρονο, όταν ο Καραμάνος έδωσε πάσα στον Επστάιν και αυτός σούταρε, με τη μπάλα να φεύγει άουτ.

52' Καλό σουτ του Ντόλοβατς για τους γηπεδούχους, η μπάλα κόντραρε στον Πλιάτσικα και κατέληξε κόρνερ.

57' Ο Μπερτόλιο δοκίμασε ένα σουτ από το ύψος της περιοχής για τη Λαμία, με τον Βελλίδη να μπλοκάρει.

62' Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Ξύδας πέρασε στη θέση του Μυστακίδη.

70' Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Νικολιάς πέρασε στη θέση του Σιόντη.

76' Από "γέμισμα" του Λίλα, ο Αθανασιάδης έκανε την κεφαλιά με τον Σαράνοφ να μπλοκάρει.

77' Αλλαγή για τον ΠΑΣ Λαμία. Ο Ρόμανιτς πέρασε στη θέση του Έπσταιν.

89' Αναγκαστική αλλαγή για τη Λαμία. Ο Μελίσσας πέρασε στη θέση του Σαράνοφ που δεν μπορούσε να συνεχίσει.

90+2' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Ασίγκμπα πέρασε στη θέση του Καραμάνου.

90+6' Λήξη της αναμέτρησης.