Μια από τα ίδια και με την ΑΕΛ, 0-0 ο ΠΑΣ Λαμία στο ΔΑΚ

Ένα ακόμη παιχνίδι χωρίς νικητή και τέρματα για τον ΠΑΣ Λαμία στα Play Out της Super League 1 και αυτή τη φορά κόντρα στην ΑΕΛ, στην αναμέτρηση που έγινε στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της σεχτικής διαδικασίας.

Τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι για τους "κυανόλευκους" που έμειναν στο 0-0, μακριά από τα γκολ και τις νίκες σε ένα ματς που μπορεί να μην υπήρχε κανένα ενδιαφέρον από βαθμολογικής απόψεως, ωστόσο κυμάνθηκε και πολύ μέτρια επίπεδα από πλευράς ποιότητας με ελάχιστες καλές στιγμές.

ΠΑΣ Λαμία (Γιώργος Πετράκης): Επασί, Σκραντοβέλι, Σκόνδρας, Αντέτζο,  Βύντρα, Ρόμανιτς, Μπεχαράνο, Μπουλούλης, Καραμάνος, Αραβίδης, Σάλιακας

ΑΕΛ (Μιχάλης Γρηγορίου): Κρίστινσον, Ηλιάδης, Μιλοσάβλιεβιτς, Παπάζογλου, Μάρκοβιτς, Σεσέροβιτς, Μπέρτος, Πινάκας, Γκαζάλ, Φιλίπ, Σίλβα.

1' Έναρξη του αγώνα

1' Σουτ του Σεσέροβιτς, μπλοκαρε ο Επασί στην πρώτη στιγμή του αγώνα.

13' Πρώτη καλή ευκαιρία στο παιχνίδι για τη Λάρισα, όταν ο Παπάζογλου πλάσαρε, αλλά ο Επασί μπλόκαρε την μπάλα.

23' Cooling Break. Μικρή διακοπή στο ματς για να πάρουν ανάσες και να δροσιστούν οι παίκτες.

29' Κεφαλιά του Παπάζογλου, έπειτα από κόρνερ, η μπάλα πολύ ψηλά άουτ σε μία ακόμη επίσκεψη της ΑΕΛ στα καρέ του Επασί.

35' Aναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Μιχαήλ πέρασε στη θέση του Αλί Γκαζάλ που αποχώρησε με πρόβλημα στον προσαγωγό και δεν μπορούσε να συνεχίσει.

44' Κεφαλιά του Σκόνδρα κατέληξε άουτ στην πρώτη καλή στιγμή από πλευράς Λαμίας στο ματς.

45' Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

45+3' Λήξη του α' ημιχρόνου.

54' Σουτ του Αραβίδη, μπλόκαρε ο Κρίστινσον.

63' Η καλύτερη φάση του αγώνα μέχρι στιγμής για τη Λαμία, με τον Βύντρα να πιάνει την κεφαλιά και τη μπάλα να περνά ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια του Κρίστινσον.

67' Cooling Break. Μικρή διακοπή στο ματς για να δροσιστούν οι παίκτες και να πάρουν ανάσες.

90+4' Τέλος της αναμέτρησης.