Ιδανικό ποδαρικό για τον ΠΑΣ Λαμία στο 2021, νίκησε 2-0 τον Άρη - Πρώτη νίκη για τους "κυανόλευκους"

Ονειρικό ήταν το ξεκίνημα του 2021 για τον ΠΑΣ Λαμία και τον Μιχάλη Γρηγορίου, στον πάγκο της ομάδας.

Η ομάδα του ΠΑΣ Λαμία, επιβλήθηκε με 2-0 του Άρη στο παιχνίδι που έγινε το βράδυ της Δευτέρας (4/1) στο ΔΑΚ "Αθανάσιος Διάκος" της φθιωτικής πρωτεύουσας και ολοκλήρωσε την 14η αγωνιστική και πρώτη του δευτέρου γύρου του πρωταθλήματος της Super League Interwetten, πανηγυρίζοντας την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα φτάνοντας πλέον τους 5 βαθμούς και βρίσκονται στο -2 από την ΑΕΛ, έχοντας όμως και τρία εξ αναβολής ματς.

ΠΑΣ Λαμία (Μιχάλης Γρηγορίου): Επασί, Τζανετόπουλος, Αντέτζο, Σκόνδρας, Προβυδάκης, Μπεχαράνο, Τζανδάρης, Ταϊρόν, Καραμάνος, Αραμπούλι, Ντέλετιτς

Άρης (Άκης Μάντζιος): Μπουσέ, Γκάνεα, Μπεναλουάν, Ρόουζ, Σάσα, Ματίγια, Γκάμα, Σίλβα, Μπερτόλιο, Μάνος, Σούντγκρεν

1' Έναρξη του αγώνα

7' Πέναλτι για τη Λαμία! Σε πάτημα του Ματίγια στον Ντέλετιτς, δύο λεπτά νωρίτερα.

8' Ο Αραμπούλι ευστόχησε στο πέναλτι αλλά ακυρώνεται το γκολ της Λαμίας!

10' Μετράει τελικά κανονικά το γκολ!!! Ο Γεωργιανός επιθετικός της Λαμίας έκανε μια περίεργη προσποίηση, κάνοντας μια μικρή αναπήδηση πριν σουτάρει και ο διαιτητής του έδειξε κίτρινη κάρτα και το γκολ δεν μέτρησε. Στη συνέχεια ο Σκουλάς άλλαξε την απόφασή του, δείχνοντας  σέντρα και πήρε πίσω και την κίτρινη κάρτα και έτσι έγινε το 1-0 για τη Λαμία.

14' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία να διπλασιάσει τα τέρματά της όταν ο Αραμπούλι βρέθηκε απέναντι από τον Μπουσέ και ο τερματοφύλακας του Άρη απέκρουσε με τα πόδια.

17' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ!!! Ο Αραμπούλι με καταπληκτικό "ψαλιδάκι" νίκησε τον Μπουσέ και έκανε το 2-0 για τους γηπεδούχους. Το γκολ του Γεωργιανού, συγκαταλέγεται εύκολα σε ένα από τα καλύτερα τέρματα που έχουμε δει μέχρι στιγμής στη σεζόν!

29' Μακρινό σουτ του Γκάμα για τον Άρη, η μπάλα πέρασε άουτ.

41' Η ομάδα της Θεσσαλονίκης, έχασε σπουδαία ευκαιρία να σημειώσει και αυτή ένα τέρμα, όταν ο Σάσα με κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Επασί. Πάντως στη συγκεκριμένη φάση υπήρξαν διαμαρτυρίες από τους «κιτρινόμαυρους» για πέναλτι αφού θεωρούν ότι υπήρξε σπρώξιμο του Προβυδάκη στο Σάσα.

45’ Σουτ του Γκάμα, μπλόκαρε ο Επασί.

45+4' Λήξη του α' ημιχρόνου

46' Έναρξη β' ημιχρόνου

52' Ο Mπρούνο Γκάμα έκανε το φαλτσαριστό σουτ και είδε την μπάλα να καταλήγει λίγο άουτ.

58' Τριπλή αλλαγή για τον Άρη. Μέσα Μαντσίνι, Λόπεθ και Γκαρσία. Έξω Σίλβα, Μπερτόγλιο και Μάνος.

62' Διπλή αλλαγή για τη Λαμία. Ο Βλάχος στη θέση του Καραμάνου και ο Μπιάρνασον σε αυτή του Ταϊρόν.

63' Με δέκα παίκτες ο Άρης. Ο Σούντγκρεν είδε την κόκκινη κάρτα για σπρώξιμο σε Ball Boy (το παιδί που δίνει τις μπάλες όταν χρειάζεται).

71' Αλλαγή για τον Άρη. Ο Τζέγκο πέρασε στη θέση του Ματίγια.

77' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Παλαβαντισβίλι πέρασε στη θέση του Τζανδάρη.

79' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη να μειώσει όταν ο Μπρούνο Γκάμα εκτέλεσε απευθείας φάουλ για τον Άρη με τη μπάλα να πηγαίνει στο δοκάρι.

89' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Βασιλακάκης πέρασε στη θέση του Ντέλετιτς.

90+5' Λήξη της αναμέτρησης.