ΠΑΣ Λαμία - Πανιώνιος 1-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Το σημαντικότερο παιχνίδι του προκειμένου να εξασφαλίσει και μαθηματικά την παραμονή του στην κατηγορία, θέλει να πανηγυρίσει σήμερα ο ΠΑΣ Λαμία, ο οποίος υποδέχεται τον Πανιώνιο στο ΔΑΚ στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής της Super League.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΠΑΣ Λαμία (Μάκης Χάβος): Σαράνοβ, Αντέτζο, Καρυπίδης, Μπαράλες, Μπερτόλιο, Καραμάνος, Δημούτσος, Σκόνδρας, Επστάιν, Βάντερσον Σκαρντοβέλι, Μπλάζιτς.

Πανιώνιος (Άκης Μάντζιος): Μάλερμπ, Μασούρας, Ντομίνγκεζ, Μπανανά, Παπαγεωργίου, Κόρμπος, Τσιλούλης, Μανθάτης, Μπουμάλ, Μανιάτης, Ντουρμισάι.

Η εξέλιξη του α΄ημιχρόνου:

1' Έναρξη του αγώνα

1' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Μπουμάλ έκανε την πάσα για τον Μανθάτη, αυτός έκανε το γύρισμα από τα αριστερά, ο Αντέτζο προ του Ντουρμισάι έδιωξε σε κόρνερ και στη συνέχεια χρύπησε στο δεξί δοκάρι της εστίας του Σαράνοφ.

6' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ!!! Ο Μπλάζιτς βρήκε ωραία τον Επστάιν που βγήκε από τα αριστερά, αυτός έκανε το γύρισμα και ο Καραμάνος πλάσαρε εύστοχα, κάνοντας το 1-0 για τους "κυανόλευκους" μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.

12' Σουτ του Μπλάζιτς έξω από την περιοχή, η μπάλα έσκασε μπροστά στον Μαλέρμπ που έδιωξε σε κόρνερ.

13' Νέο σουτ του Μπλάζιτς έξω από την περιοχή για τη Λαμία, η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ.

27' Σουτ στην κίνηση από τον Μπλάζιτς έξω από την περιοχή, με τη μπάλα να φεύγει άουτ.

38' Ο Μασούρας έπαιξε το ένα-δύο με τον Ντουρμισάι, μέσα στην περιοχή της Λαμίας και έκανε το σουτ με τη μπάλα να φεύγει άουτ.

40' Ο Πανώνιος κέρδισε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Ντουρμισάι στην περιοχή από τον Καρυπίδη.

41' Ο Σαράνοβ, κατάφερε να αποκρούσει με τα πόδια την εκτέλεση του πέναλτι από τον Φιορίν Ντουρμισάι.

45+2' Λήξη του α' ημιχρόνου.

46' Έναρξη του β' ημιχρόνου.

46' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Βασιλαντωνόπουλος πήρε τη θέση του Σκόνδρα που δεν μπορούσε να συνεχίσει στο ματς.

62' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Σιντί Αλί πέρασε στη θέση του Μανθάτη πέρασε.

63' Καλή ευκαιρία για τον Πανιώνιο, όταν ο Ντομίνγκεζ έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Ντουρμισάι έκανε το σουτ στην κίνηση με τη μπάλα να φεύγει μόλις άουτ, στην καλύτερη ίσως ευκαιρία των "κυανέρυθρων" να ισοφαρίσουν.

65' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Τομάς πέρασε στη θέση του Επστάιν.

70' Ο Σίντι Άλι εκμεταλλεύθηκε στιγμιαία αδράνεια των παικτών της Λαμίας, πήρε τη μπάλα και δοκίμασε ένα σουτ από μακριά, με τη μπάλα να φεύγει λίγο άουτ.

75' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Άρσε πέρασε στη θέση του Τσιλούλη.

77' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τη Λαμία να πετύχει και δεύτερο τέρμα, όταν από λάθος του Μπανανά, ο Μπερτόλιο πήρε τη μπάλα, βγήκε μόνος απέναντι στον Μάλερμπ και πλάσαρε, με τη μπάλα να σταματάει στο δεξί δοκάρι της εστίας του τερματοφύλακα του Πανιωνίου.

79' Σουτ του Μπερτόλιο για τη Λαμία, από το ύψος της περιοχής, με τη μπάλα να περνάει και πάλι λίγο άουτ.

81' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τη Λαμία να διπλασιάσει τα τέρματά της, όταν ο Μπερτόλιο εκτέλεσε το κόρνερ από τα δεξιά, με τον Μπαράλες να πιάνει την κεφαλιά και τον Μαλέρμπ να αποκρούει ενστικτωδώς, κρατώντας το 1-0 για τον Πανιώνιο.

83' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Πίτι πέρασε στη θέση του Μπερτόλιο.

85' Ο Πίτι εκτέλεσε απευθείας το φάουλ για τη Λαμία, με τη μπάλα κόντραρε και έφυγε σε κόρνερ.

88' Ο Πίτι έκλεψε τη μπάλα, προσπάθησε να κρεμάσει το Μαλέρμπ, με το γκολκίπερ του Πανιωνίου να αποκρούει.

89' Σουτ του Τομάς μέσα από την περιοχή, για τη Λαμία, απέκρουσε και πάλι ο Μαλέρμπ.

90+1' Ο Μπουμάλ εκτέλεσε το κόρνερ, ο Σιντί Αλί έπιασε την πρώτη κεφαλιά, ο Μπανανά προσπάθησε για τη δεύτερη κεφαλιά, όμως ο Σαράνοφ πρόλαβε και βγήκε διώχνοντας σε κόρνερ.

90+4' Λήξη της αναμέτρησης.

# Οι εργαζόμενοι της ΛΑΡΚΟ έκαναν χθες κατάληψη στο ήδη κλειστό εργοστάσιο της ΛΑΡΚΟ !  Αντιδράσεις@ Όλοι οι εργαζόμενοι στα δημόσια νοσοκομεία της Περιφέρειας...