Πρεμιέρα με το... αριστερό για τον ΑΟΛ, ήττα με 3-1 από την ΑΕΚ

Με ήττα ξεκίνησε τις επίσημες υποχρεώσεις του ο ΑΟ Λαμίας στη φετινή Pre League βόλεϊ, καθώς η ΑΕΚ κατάφερε να περάσει με νίκη από το "Χαλκιοπούλειο" με 3-1 σετ (16-25, 25-18, 13-25, 21-25) στο παιχνίδι που έγινε το απόγευμα του Σαββάτου (12/10) στο πλαίσιο της πρεμιέρας του φετινού πρωταθλήματος.

Στην ομάδα του Ηλία Αγγέλη, στοίχισε η απόδοσή της στο 1ο και το 3ο σετ, όπου η ΑΕΚ επέβαλλε το ρυθμό της και κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στα σετ και στις δύο περιπτώσεις (0-1, 1-2).

Από την άλλη, οι γηπεδούχες, εκτός του δεύτερου σετ - στο οποίο έπαιξαν βάσει των δυνατοτήτων τους - κατάφεραν να ισοφαρίσουν, υπέπεσαν σε αρκετά λάθη, ενώ η 'Ένωση" διαθέτοντας μεγάλη εμπειρία κατάφερε να πάρει το πρώτο "τρίποντό" της στο φετινό πρωτάθλημα.

Διαβάστε περισσότερα στο φύλλο του "Λ.Τ." της Τρίτης (15/10)