«Πριγκιπικό»... διπλό

Η Μονακό, μετά από συναρπαστικό ματς, πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Νιμ με το εντυπωσιακό 4-3, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής του γαλλικού πρωταθλήματος.

Με τη νίκη αυτή η ομάδα του Νίκο Κόβατς παραμένει στο γκρουπ των πρωτοπόρων, ενώ μεγάλος πρωταγωνιστής των νικητών ήταν ο Αλεξάντρ Γκολόβκιν, που πέτυχε χατ τρικ.

Νωρίτερα, νίκη με ανατροπή πέτυχε η Μπρεστ, η οποία βρεθηκε πίσω στο σκορ, αλλά στο τέλος επικράτησε με 2-1 της Μπορντό. Οι «γιρονδίνοι» προηγήθηκαν με τον Χβανγκ στο 56ο λεπτό, αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο η Μπρεστ πίεσε και ανέτρεψε το σκορ με τους Μουνιέ (80') και Φεβρ (85'). Συνοπτικά τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής του γαλλικού πρωταθλήματος:

Λοριάν-Ρεμς         1-0