Καθημερινή Αδέσμευτη Εφημερίδα

Το πρόγραμμα σε πλέι οφ και πλέι άουτ ως την 7η αγωνιστική

Εγκρίθηκε από το σημερινό διοικητικό συμβούλιο της Super League το πρόγραμμα από την 4η έως και την 7η αγωνιστική των πλέι-οφ, καθώς και το πρόγραμμα των πλέι-άουτ μέχρι το τέλος τους, με τις δύο τελευταίες αγωνιστικές (6η και 7η) να διεξάγονται σε κοινή μέρα και ώρα.

Σημειώνεται ότι τα πλέι-οφ θα συνεχιστούν με εμβόλιμες αγωνιστικές (5η και 7η θα γίνουν ημέρα Τετάρτη), ενώ αντίθετα τα πλέι-άουτ θα συνεχίσουν να γίνονται από Σάββατο έως Δευτέρα.

 

Αναλυτικά το πρόγραμμα που εγκρίθηκε από τη διοργανώτρια αρχή:

 

ΠΛΕΪ-ΟΦ

 

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 27/6

21:30 ΟΦΗ-Παναθηναϊκός               Γηπ. "Θ. Βαρδινογιάννης"

ΚΥΡΙΑΚΗ 28/6

19:15 Άρης-ΠΑΟΚ                      Γηπ. "Κλ. Βικελίδης"
21:30 ΑΕΚ-Ολυμπιακός                 ΟΑΚΑ

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΤΕΤΑΡΤΗ 1/7

19:15 Παναθηναϊκός-Άρης              ΟΑΚΑ
21:00 ΠΑΟΚ-ΑΕΚ                       Γηπ. Τούμπας
21:30 Ολυμπιακός-ΟΦΗ                 Στάδιο "Γ. Καραϊσκάκης"

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 4/7

21:30 ΟΦΗ-ΠΑΟΚ                       Γηπ. "Θ. Βαρδινογιάννης"

ΚΥΡΙΑΚΗ 5/7

19:15 Αρης-ΑΕΚ                       Γηπ. "Κλ. Βικελίδης"
21:30 Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός        ΟΑΚΑ

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΤΕΤΑΡΤΗ 8/7

19:15 Άρης-Ολυμπιακός                Γηπ. "Κλ. Βικελίδης"
21:00 ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός              Γηπ. Τούμπας
21:30 ΑΕΚ-ΟΦΗ                        ΟΑΚΑ

 

ΠΛΕΪ-ΑΟΥΤ

 

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 27/6
19:15 Πανιώνιος-Ξάνθη                Γηπ. Πανιωνίου

ΚΥΡΙΑΚΗ 28/6
19:30 Παναιτωλικός-Αστέρας Τρίπολης  Γηπ. Παναιτωλικού

ΔΕΥΤΕΡΑ 29/6
19:30 Βόλος-Λαμία                    Πανθεσσαλικό Στάδιο
20:00 Ατρόμητος-ΑΕΛ                  Δημ. Στάδιο Περιστερίου

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 4/7
19:15 Αστέρας Τρίπολης-Βόλος         Γηπ. "Θ. Κολοκοτρώνης"
19:30 Λαμία-Ξάνθη                    ΔΑΚ Λαμίας

ΔΕΥΤΕΡΑ 6/7
19:30 ΑΕΛ-Πανιώνιος                  AEL FC Arena
20:00 Ατρόμητος-Παναιτωλικός         Δημ. Στάδιο Περιστερίου

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 11/7


19:15 Ξάνθη-Αστέρας Τρίπολης         Ξάνθη Αρένα
19:15 Βόλος-Ατρόμητος                Πανθεσσαλικό Στάδιο
19:15 Πανιώνιος-Παναιτωλικός         Γηπ. Πανιωνίου
19:15 Λαμία-ΑΕΛ                      ΔΑΚ Λαμίας

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 18/7

19:15 ΑΕΛ-Ξάνθη                      AEL FC Arena
19:15 Αστέρας Τρίπολης-Λαμία         Γηπ. "Θ. Κολοκοτρώνης"
19:15 Ατρόμητος-Πανιώνιος            Δημ. Στάδιο Περιστερίου
19:15 Παναιτωλικός-Βόλος             Γηπ. Παναιτωλικού

 

Πηγή: ΑΠΕ-ΜΠΕ

 

 

 

   

randomness