Προσπάθησε πολύ αλλά ηττήθηκε στο Μαρκόπουλο ο ΑΟΛ με 3-0

Την ήττα με 3-0 σετ (25-18, 28-26, 25-17) γνώρισε στο Μαρκόπουλο ο ΑΟ Λαμίας στο παιχνίδι που διεξήχθη το Σάββατο (17/10) στο κλειστό γυμναστήριο της ομώνυμης περιοχής της ανατολικής Αττικής, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του Α' Ομίλου του πρωταλθήματος της Volley League Γυναικών.

Η ομάδα του Ηλία Αγγέλη αν και προσπάθησε πολύ και ειδικά στο 2ο σετ, δεν κατάφερε να πάρει το πρώτο της θετικό αποτέλεσμα στη μεγάλη κατηγορία και να γυρίσει στη φθιωτική πρωτεύουσα με βαθμό ή βαθμούς στις αποσκευές της.

Ειδικά στο δεύτερο σετ, οι Λαμιώτισσες είχαν ευκαιρία να πάρουν το σετ και να αλλάξουν ακόμη και τη ροή του αγώνα, αφού παρά το γεγονός ότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 23-20 και 24-21, δεν έχασαν την ψυχραιμία τους, ισοφάρισαν σε 24-24, στέλνοντας το σετ σε περισσότερους από τους 25 πόντους για να κριθεί αλλά τελικά η γηπεδούχος ομάδα, εκμεταλλεύθηκε την εμπειρία της και πήρε το σετ στις λεπτομέρειες με 28-26, κάνοντας το 2-0, στερώντας σε εκείνο το σημείο τις όποιες ελπίδες είχε η λαμιώτικη ομάδα για να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ και να πάρει εκείνη το "τρίποντο".

Στο πρώτο και στο τρίτο σετ, το Μαρκόπουλο ήταν καλύτερο και έχοντας σε μεγάλη μέρα την Μπένταρτ, έφτασε εύκολα στην κατάκτηση της "καθαρής" νίκης, επικρατώντας με 25-18 στο πρώτο και 25-17 στο τρίτο σετ.

Διαβάστε περισσότερα στο φύλλο του "Λ.Τ." της Τρίτης (20/10)