Στο τέλος ο Ολυμπιακός 2-0 τον Λεβαδειακό, ισόπαλο χωρίς τέρματα το Ξάνθη-ΑΕΚ

Καλύτερος ο Ολυμπιακός σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, ωστόσο στο τέλος κατάφερε να πάρει τη νίκη με 2-0 επί του Λεβαδειακού στο χθεσινό παιχνίδι, στο ΟΑΚΑ για την 2η αγωνιστική της Super League, χάρη σε γκολ που πέτυχαν ο Μιλιβόγεβιτς στο 89' και ο Φορτούνης στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι «ερυθρόλευκοι» είχαν και δύο δοκάρια, με τον Ντοσεβί στο 81' και τον Τσόρι στο 85'.

Ισόπαλο χωρίς τέρματα έληξε το ματς Ξανθη-ΑΕΚ

Ισόπαλο χωρίς τέρματα έληξε το παιχνίδι στα Πηγάδια μεταξύ της Ξάνθης και της ΑΕΚ, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκα. Η ομάδα του Τραϊανού Δέλλα είχε την υπεροχή, αλλά δεν μπόρεσε να βρει διαδρόμους στην πολυπρόσωπη άμυνα της ακριτικής ομάδας.

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν δυνατό, με πολλές μονομαχίες στο χώρο της μεσαίας γραμμής, αλλά χωρίς φάσεις μπροστά στις δύο εστίες.

Στην επανάληψη, η ΑΕΚ είχε την υπεροχή, πίεσε την άμυνα του Τσενάμο, αλλά πολύ δύσκολα έφθανε σε απόσταση βολής, καθώς οι γηπεδούχοι είχαν οχυρωθεί στα μετόπισθεν και έδιωχναν τους κινδύνους.