Μεγάλη νίκη για τον ΑΟΛ στον Εύοσμο με 3-1 επί του Αίαντα

Επιστροφή στις νίκες για τον ΑΟ Λαμίας ο οποίος στο παιχνίδι που έγινε το Σάββατο (13/11) στο κλειστό του Ευόσμου στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Volley League, επιβλήθηκε του τοπικού Αίαντα με 3-1 σετ (25-22, 11-25, 19-25, 19-25) μέσα σε 92 λεπτά.

Η ομάδα του Ηλία Αγγέλη με την "καθαρή" νίκη που πανηγύρισε στη συμπρωτεύουσα, έδωσε ένα τέλος σε ένα αρνητικό σερί έξι αγωνιστικών όπου είχε μόνο ήττες χωρίς να πάρει ούτε βαθμό και πλέον έφτασε τους 6 και συνεχίζει με μεγαλύτερη αισιοδοξία την προσπάθεια που κάνει για να αναρριχηθεί κι άλλο στη βαθμολογία.

Οι φιλοξενούμενες έκαναν κάποια λάθη στο πρώτο σετ τα οποία εκμεταλλεύθηκε ο Αίας κερδίζοντας το σετ, αλλά ήταν και το μόνο πράγμα στο ματς που πήγε λάθος για εκείνες. Στα άλλα σετ, ο ΑΟΛ, επέβαλλε το ρυθμό του και πιάνοντας κατά σημεία πολύ καλή απόδοση έφτασε στην κατάκτηση των τριών σετ που έψαχνε και πανηγύρισε τη μεγάλη νίκη.

Διαβάστε περισσότερα στο φύλλο του "Λ.Τ." της Τρίτης (16/11)

# Οι εργαζόμενοι της ΛΑΡΚΟ έκαναν χθες κατάληψη στο ήδη κλειστό εργοστάσιο της ΛΑΡΚΟ !  Αντιδράσεις@ Όλοι οι εργαζόμενοι στα δημόσια νοσοκομεία της Περιφέρειας...