ΑΕ Εχιναίων και Δόξα Μοσχοχωρίου, πρωταθλητές σε 2ο και 3ο όμιλο της Β' Κατηγορίας Φθιώτιδας

Με την ΑΕ Εχιναίων στο 2ο όμιλο και τη Δόξα Μοσχοχωρίου στον 3ο όμιλο, να στέφονται πρωταθλητές, συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Β' Κατηγορίας της ΕΠΣ Φθιώτιδας με τα παιχνίδια της 26ης και τελευταίας αγωνιστικής, με την αυλαία να μην πέφτει ακόμη φυσικά, αφού υπάρχουν εκκρεμότητες σε αρκετούς αγώνες όπως και τα μπαράζ ανάμεσα στους δευτεραθλητές.

Η Δόξα Μοσχοχωρίου, κατάφερε να τερματίσει στην 1η θέση της βαθμολογίας επικρατώντας με 3-1 εντός έδρας του Κεραυνού Αγίου Γεωργίου στο μεγάλο ντέρμπι κορυφής, ενώ στο 2ο όμιλο, το ντέρμπι κορυφής μπορεί να μην είχε νικητή, αφού Θύελλα Μεγάλης Βρύσης και ΑΕ Εχιναίων, αναδείχθηκαν ισόπαλες με 2-2, αλλά αυτή η ισοπαλία ήταν ένα από τα δύο αποτέλεσματα που έψαχνε η ομάδα της ανατολικής Φθιώτιδας, προκειμένου να στεφθεί πρωταθλήτρια.

Έτσι, Κηφισσός Κάτω Τιθορέας από τον 1ο όμιλο, ΑΕ Εχιναίων από τον 2ο όμιλο και Δόξα Μοσχοχωρίου από τον 3ο πήραν τα αντίστοιχα πρωταθλήματα ενώ Αστέρας Αγίου Σεραφείμ, Θύελλα Μεγάλης Βρύσης και Κεραυνός Αγίου Γεωργίου, θα δώσουν αγώνες μπαράζ σαν δευτεραθλητές για μια ακόμη θέση που οδηγεί στην Α' Κατηγορία της επόμενης αγωνιστικής περιόδου.