Ήττα για τον ΠΑΣ Λαμία με 2-0 από την ΑΕΚ στον πρώτο ημιτελικό του Κυπέλλου

Την ήττα με 2-0 γνώρισε ο ΠΑΣ Λαμία από την ΑΕΚ, στον πρώτο αγώνα ανάμεσα στις δύο ομάδες που διεξήχθη το βράδυ της Τετάρτης (3/4) στο ΟΑΚΑ, στο πλαίσιο της ημιτελικής φάσης του Κυπέλλου ΕΛλάδας.

Οι "κυανόλευκοι" δεν μπόρεσαν να πάρουν ένα θετικό αποτέλεσμα ενόψει της ρεβάνς στη Φθιώτιδα, με την "Ένωση" να αποκτά το πάνω χέρι στην υπόθεση πρόκριση στον τελικό.

Ωστόσο, η ομάδα του Μάκη Χάβου, δεν πρόκειται να... καταθέσει τα όπλα και στον επαναληπτικό αγώνα του ΔΑΚ αναμένεται να δώσει τον καλύτερό της εαυτό προκειμένου να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ και να πάρει εκείνη το εισιτήριο για τον τελικό του Κυπέλλου.

Πόνσε στο 63' και Κρίστιτσιτς στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων πέτυχαν τα δύο τέρματα για την ΑΕΚ χαρίζοντάς της, σημαντικό προβάδισμα για την πρόκριση στον τελικό.