Ισόπαλος 1-1 με τον Λεβαδειακό ο ΠΑΣ Λαμία

Με ένα βαθμό που μπορεί να αποδειχθεί πολύτιμος στην προσπάθεια που κάνει για να παραμείνει στην κατηγορία, έφυγε από τη Λιβαδειά ο ΠΑΣ Λαμία ο οποίος αναδείχθηκε ισόπαλος με τον Λεβαδειακό με 1-1 στο παιχνίδι που έγινε στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Super League.

Και τα δύο τέρματα σημειώθηκαν στο πρώτο μέρος, με τον Αντιλέχου να ανοίγει το σκορ στο 38' για τον Λεβαδειακό και τον Πϊτι να ισοφαρίζει για τη Λαμία στο 43', διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

Λεβαδειακός (Νίκος Καραγεωργίου): Μπάιτς, Τσαμπούρης, Αντιλέχου, Ρεκχβασβίλι, Ντιόγκο, Κονέ, Ζησόπουλος, Καραχάλιος, Μέλεγκ, Νανγκίς, Μαρκόβσκι.

ΠΑΣ Λαμία (Μάκης Χάβος): Σαράνοβ Αντέτζο, Μπεχαράνο, Πλιάτσικας, Μπαράλες, Μπερτόλιο, Καραμάνος, Πίτι, Σκόνδρας, Βάντερσον και Μπλάζιτς.

Η εξέλιξη του πρώτου ημιρόνου:

6' Ο Νανγκίς βρέθηκε μέσα στην περιοχή, από αριστερά, πλάγια, η σέντρα που έκανε πολύ δυνατή, πέρασε παράλληλα, πλάγιο άουτ.

7' Ωραία πάσα του Μπερτόλιο στον Βάντερσον, μέσα στην περιοχή αυτός, η προσπάθεια του άλλαξε πορεία από τον Τσαμπούρη, κόρνερ.

8' Στην εκτέλεση του κόρνερ, ο Καραμάνος μέσα στην περιοχή έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα πέρασε από την άλλη πλευρά άουτ.

9' Ο Ντιόγκο μέσα στην περιοχή του Σαράνοβ, πλάγια αριστερά, δεν κατάφερε να φτάσει την μπάλα, άουτ.

18' Βαθιά μπαλιά, ο Μπάιτς βγήκε από την εστία του και μπλόκαρε την μπάλα στα όρια της περιοχής του με τον Ρεκχβασβίλι να καλύπτει την μπάλα από τον Μπαράλες ο οποίος πίεζε.

22' Δυναμικό μαρκάρισμα του Μπλάζιτς στον Μαρκόβσκι αρκετά μέτρα από την περιοχή, φάουλ για τον Λεβαδειακό, πλάγια αριστερά.

37' Ωραία κάθετη πάσα, ο Καραμάνος μέσα στην περιοχή, στο ύψος του πέναλτι ο Ντιόγκο πρόλαβε και έδιωξε την μπάλα.

38' 1-0 ο Λεβαδειακός. Μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Αντιλέχου έπιασε το γυριστό σουτ στην περιοχή με τη  μπάλα να βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι και και να καταλήγει στα δίχτυα της εστίας του Σαράνοβ.

43' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ!!! Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πίτι, η μπάλα βρήκε και σε σώματα των γηπεδούχων που έκαναν τείχος και η μπάλα κατέληξε στο βάθος της εστίας του Μπάιτς για να κάνει το 1-1 για τη Λαμία.

45+2' Λήξη του α' ημιχρόνου

46' Εναρξη δευτέρου ημιχρόνου

46' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Παντελιάδης πέρασε στη θέση του Ντιόγκο.

54' Ο Σκόνδρας έκανε το σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής, με τη μπάλα να περνά λίγο πάνω από τα δοκάρια του Μπάιτς.

56' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Στανόγιεβιτς πέρασε στη θέση του Μελέγκ.

90+3' Λήξη του παιχνιδιού.

➥ Eικόνες από τις όμορφες εκδηλώσεις, που διοργάνωσαν οι Σύλλογοι Γυναικών Αμφίκλειας, Ελάτειας και Κάτω Τιθορέας για να τιμήσουν την γιορτή της Μητέρας.