"Λευκή" ισοπαλία για ΠΑΣ Λαμία και Λεβαδειακό στο φιλικό της Λιβαδειάς

Ισόπαλος χωρίς τέρματα, ολοκληρώθηκε ο φιλικός αγώνας του ΠΑΣ Λαμία με τον Λεβαδειακό που διεξήχθη το Σάββατο (4/8) στο Δημοτικό Στάδιο Λιβαδειάς, στο πλαίσιο της προετοιμασίας και των δύο ομάδων ενόψει της ερχόμενης αγωνιστικής περιόδου.

Η ομάδα του Μπάμπη Τεννέ, ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης ωστόσο δεν μπόρεσε να εκμεταλλευθεί την ανωτερότητά της αυτή και να πετύχει κάποιο τέρμα. Ωστόσο ο έμπειρος τεχνικός, κρατάει και από το παιχνίδι κόντρα στους Βοιωτούς, όλα τα καλά στοιχεία που εδειξαν οι παίκτες του, οι οποίοι σε ένα ακόμη παιχνίδι, κράτησαν απαραβιάστη την εστία τους ενώ δείχνουν ότι γίνεται πολύ καλή δουλειά μέχρι στιγμής στην προετοιμασία κάτι που ικανοποιεί και τους φίλους της ομάδας.

Οι "κυανόλευκοι" έχασαν δύο καλές ευκαιρίες στο 8ο και 17ο λεπτό με τους Παπαργυρίου και Άντρονικ, αλλά ο Επασί κράτησε το μηδέν για την εστία του. Στα τελευταία λεπτά του α' ημιχρόνου, ο Λεβαδειακός, έχασε και αυτός ισάριθμες ευκαιρίες για να πετύχει κάποιο τέρμα, όταν η κεφαλιά του Ζησόπουλου αρχικά, σε φάουλ του Τσαμπούρη στο 37', κατέληξε άουτ ενώ στο 39' ο Νανγκίς τροφοδότησε τον Μαρκόφσκι, αυτός μοίρασε στον Γιακουμάκη, όμως ο Σαράνοβ είπε "όχι" στο σουτ του.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Λαμία ανέβασε ρυθμούς και έφτασε κοντά στο 1-0 δύο φορές με τους Μπαράλες (46') και Μπερτόγλιο (58'), ενώ η απάντηση του Λεβαδειακού ήρθε στο 74' με την κεφαλιά του Ιωαννίδη να περνάει λίγο έξω από την εστία του Σαράνοβ.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Άκης Μάντζιος): Επασί, Ζησόπουλος, Ντιόγκο, Μαρκόφσκι, Γιακουμάκης, Χατζηλάμπρος, Μητρόπουλος, Τσαμπούρης, Όμο, Νανγκίς, Μαρινάλντ.

ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ (Μπάμπης Τεννές): Σαράνοβ, Βασιλαντωνόπουλος, Βάντερσον, Μπουλούλης, Ταπόκο, Παπαργυρίου, Τσούκαλος, Αντρονίκ, Μπούντνικ (26' Ρόμανιτς), Ασίγκμπα (86' Κωστίκας), Αντέτζο

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Μελίσσας, Αναστασιάδης, Δημούτσος, Μπερτόλιο, Επστάιν, Καραγκούνης, Μπλάζιτς, Μπαράλες.

Πηγή φωτό: Sport24.gr