Ήττα, 1-0, για τον ΠΑΣ Λαμία από τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη

Άτυχος στάθηκε ο ΠΑΣ Λαμία στη Νέα Σμύρνη, ο οποίος γνώρισε την ήττα με 1-0 από τον Πανιώνιο στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε το πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής της Super League.

Έτσι η ομάδα του Μάκη Χάβου, είδε να διακόπτεται το αήττητο σερί που... έτρεχε για επτά αγωνιστικές και πλέον ετοιμάζεται για τα τρία πολύ δύσκολα ματς που ακολουθούν με ΠΑΟΚ, ΑΕΚ και Ολυμπιακό.

Πανιώνιος (Ζοζέ Ανιγκό): Κότνικ, Ντομίνγκεζ, Μπανανά, Κούρντι, Κότσιτς, Οικονομίδης, Πίρις, Κεϊτά, Τσιλούλης, Μασούρας, Ντουρμισάι

ΠΑΣ Λαμία (Μάκης Χάβος): Σαράνοφ, Βασιλαντωνόπουλος, Δημούτσος, Αντέτζο, Ασίγκμπα, Σκόνδρας, Επστάιν, Πλιάτσικας, Μπαράλες, Μπερτόλιο, Καραμάνος.

1' Έναρξη του αγώνα

5' Πρώτη καλή στιγμή στον αγώνα για τον Πανιώνιο, με τον Μασούρα, να βγαίνει τετ α τετ με το Σαράνοφ, έκανε το πλασέ, αλλά ο Σέρβος τερματοφύλακας της ήταν σε ετοιμότητα και απέκρουσε.

11' Πρώτη καλή ευκαιρία και για τη Λαμία στον αγώνα, όταν από σέντρα του Καραμάνου από τα δεξιά, ο Μπαράλες έκανε την κεφαλιά με τη μπάλα να περνάει άουτ.

24' Νέα μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τη Λαμία με το δυνατό σουτ του Μπερτόλιο από το ύψος της περιοχής, με τον Κότνικ να πραγματοποιεί εντυπωσιακή απόκρουση στη δεξιά του γωνία και να κρατάει το 0-0 για τον Πανιώνιο.

27' Μία ακόμη πολύ καλή στιγμή για τη Λαμία στο παιχνίδι, όταν ο Μπερτόλιο με εξαιρετική κάθετη, έβγαλε τη μπάλα στον Επστάιν που βγήκε απο τα αριστερά, μπήκε στην περιοχή, έκανε το σουτ, με τον Κότνικ να ακουμπά ελάχιστα τη μπάλα και αυτή πέρασε παράλληλα από την εστία!

32' Σουτ του Δημούτσου έξω από την περιοχή για τη Λαμία, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.

34' Εκτέλεση φάουλ του Επστάιν από τα αριστερά, η κεφαλιά του Αντέτζο, κατέληξε άουτ, σε μια φάση που δεν ανησύχησε πάντως τον Κότνικ.

37' Ξανά στο προσκήνιο η Λαμία, με ωραία ατομική προσπάθεια του Μπερτόλιο που μπήκε στην περιοχή του Πανιωνίου, έκανε το πλασέ, με τον Κότνικ να μπλοκάρει.

45+1΄Λήξη του α' ημιχρόνου

46' Έναρξη του β΄ημίχρονου

49' Ο Μπερτόλιο βρέθηκε στο έδαφος μέσα στην περιοχή μετά από επαφή που είχε με τον Κότσιτς, ο διαιτητής Φωτιάς δεν υπέδειξε κάποια παράβαση.

49' Μπαλιά του Ασίγκμπα για το Μπερτόλιο, ο Αργεντίνος έκανε το πλασέ με τον Κότνικ να αποκρούει.

53' Διπλή καλή ευκαιρία για τη Λαμία, όταν το δυνατό σουτ του Δημούτσου έξω από την περιοχή, έδιωξε σε κόρνερ ο Κότνικ και στη συνέχεια της φάσης, ο Επστάιν, εκτέλεσε το κόρνερ, με τον Μπαράλες να πιάνει την κεφαλιά και τη μπάλα να φεύγει λίγο άουτ.

55' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Σιντί Αλί πέρασε στη θέση του Πιρίς.

60’ Διαγώνιο σουτ του Σιντί Αλί για τον Πανιώνιλο, απέκρουσε ο Σαράνοφ.

65' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κούρντι για τον Πανιώνιο, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

71' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Οσμάν πέρασε στη θέση του Δημούτσου.

76' Σέντρα-σουτ του Κούρντι για τον Πανιώνιο, έδιωξε σε κόρνερ ο Σαράνοφ.

80' Διπλή αλλαγή για τη Λαμία. Ο Ρόμανιτς πέρασε στη θέση του Επστάιν ενώ ο Μπερτόλιο άφησε τη θέση του στον Καραγκούνη.

84' Γκολ για τον Πανιώνιο. Από γέμισμα του Ντομίνγκεζ από τα δεξιά, ο Ντουρμισάι δεν μπόρεσε να πιάσει το γυριστό σουτ, με τον Μασούρα να είναι αυτός που σούταρε και τη μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα του Σαράνοφ για το 1-0.

90' Πολύ καλή στιγμή για τη Λαμία να ισοφαρίσει στο ματς, όταν απο γύρισμα του Ρόμανιτς από τα αριστερά, ο Αντέτζο έκανε το σουτ, με τη μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει κόρνερ.

90+1' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Παπαγεωργίου πέρασε στη θέση του Οικονομίδη.

90+4' Λήξη της αναμέτρησης