ΠΑΣ Λαμία - Ατρόμητος 2-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ολοκληρώθηκε η σημαντική αναμέτρηση του ΠΑΣ Λαμία με τον Ατρόμητο που διεξήχθη στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Super League Interwetten στο ΔΑΚ "Αθανάσιος Διάκος" της φθιωτικής πρωτεύουσας με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 2-2.

ΠΑΣ Λαμία (Μιχάλης Γρηγορίου): Γκαραβέλης, Σκόνδρας, Γκόλεμιτς, Αντέτζο, Μαρτίνεθ, Μπεχαράνο, Τζανδάρης, Ταϊρόν, Μανούσος, Καραμάνος, Αραμπούλι.

Ατρόμητος (Γιώργος Παράσχος): Πίριτς, Βασιλαντωνόπουλος, Στρούγγης, Παπαδόπουλος, Γκαλβάο, Καστεγιάνο, Ντένιτς, Σάλομον, Καρτάλης, Μπεντινέλι, Κουλούρης.

1' Έναρξη του αγώνα

18' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία με τον Αραμπούλι να σηκώνεται μόνος του μέσα στην περιοχή, έκανε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα έξω από το αριστερό δοκάρι του Πίριτς.

19' Γκολ για τον Ατρόμητο. Μετά από εκτέλεση κόρνερ από τα δεξιά, ο Γκαραβέλης δεν μπόρεσε να μπλοκάρει τη μπάλα αφού ο Κουλούρης πετάχθηκε μπροστά του και πήρε την κεφαλιά, με τη μπάλα να φτάνει στον Στρούγγη και ο κεντρικός αμυντικός του Ατρομήτου πλάσαρε σε κενό τέρμα για να ανοίξει το σκορ για τους φιλοξενούμενους.

33' Σουτ του Μαρτίνεθ για τη Λαμία, η μπάλα πέρασε άουτ.

45' Ένα το λεπτό της καθυστέρησης

45+1' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ!!! Ο Σκόνδρας έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, η μπάλα βρήκε στον Παπαδόπουλο, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα του Πίριτς για να γίνει το 1-1 για τη Λαμία.

45+1' Λήξη του α' ημιχρόνου.

49' Ο Μαρτίνεθ έπιασε ωραίο μακρινό σουτ με τον Πίριτς να διώχνει

56' Σουτ του Κουλούρη, μπλόκαρε ο Γκαραβέλης

57' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο με τη μπάλα να φτάνει στον Μπεντινέλι ο οποίος δεν μπόρεσε να βρει στόχο μέσα από την περιοχή.

58' Γκολ για τον Ατρόμητο. Ο Ατρόμητος βγήκε στην αντεπίθεση με εξαιρετικές προϋποθέσεις, ο Ντένιτς πάσαρε την κατάλληλη στιγμή στον Βασιλαντωνόπουλο ο οποίος νίκησε τον Γκαραβέλη για να κάνει το 1-2.

62' Τριπλή αλλαγή για τη Λαμία. Οι Ελευθεριάδης, Γκέντσογλου και Προβυδάκης πέρασαν στις θέσεις των Καραμάνου, Τζανδάρη και Σκόνδρα.

67' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Νάτσος πέρασε στη θέση του Ντένιτς.

74' Καλή στιγμή για τη Λαμία, με τον Αραμπούλι να στρώνει στον Ταϊρόν ο οποίος έκανε το γυριστό σουτ μέσα από την περιοχή με τη μπάλα να φεύγει άουτ.

75' Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο. Οι Κλωναρίδης και Κυβρακίδης πέρασαν στις θέσεις των Καρτάλη και Μπεντινέλι.

78' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Τσούκαλος πέρασε στη θέση του Ταϊρόν.

79' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ. Μετά από εκτέλεση κόρνερ από τα δεξιά, η μπάλα αφού βρήκε στον Βασιλαντωνόπουλο, έφτασε στον Αραμπούλι και αυτός σε κενή εστία έκανε το 2-2 για τη Λαμία.

81' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία του Ατρόμητου, με τον Καστεγιάνο να βρίσκεται ολομόναχος στο δεύτερο δοκάρι αλλά αστόχησε.

84' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Μαζουλουξής πέρασε στη θέση του Μανούσου.

87' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μουνίθ πέρασε στη θέση του Βασιλαντωνόπουλου.

90' Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων

90+3' Λήξη της αναμέτρησης