ΠΑΣ Λαμία - Παναθηναϊκός 0-5 (ΤΕΛΙΚΟ)

Σε εξέλιξη βρίσκεται η αναμέτρηση του ΠΑΣ Λαμία με τον Παναθηναϊκό που διεξάγεται στο ΔΑΚ "Αθανάσιος Διάκος" της φθιωτικής πρωτεύουσας στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής των Stoiximan Super League Play Offs.

Οι "κυανόλευκοι" μετά την ήττα από το "Τριφύλλι" στη Λεωφόρο την περασμένη αγωνιστική με 3-1, θέλουν να παρουσιάσουν ένα καλό πρόσωπο και να διεκδικήσουν το πρώτο τους θετικό αποτέλεσμα στη διαδικασία του μίνι πρωταθλήματος.

ΠΑΣ Λαμία (Λεωνίδας Βόκολος): Κοσέλεφ, Βασιλαντωνόπουλος, Τζανετόπουλος, Κορνέζος, Αμαράλ, Τζανδάρης, Σλίβκα, Νιούνιες, Τσιλούλης, Λέικ, Μάλτσι

Παναθηναϊκός (Φατίχ Τερίμ): Λοντίγκιν, Κώτσιρας, Γεντβάι, Ακαϊντίν, Χουάνκαρ, Αράο, Tσέριν, Μπακασέτας, Λημνιός, Μπερνάρ, Ιωαννίδης

Η εξέλιξη του αγώνα:

1' Έναρξη του α' ημιχρόνου

4' Πρώτη καλή ευκαιρία στο ματς για τον Παναθηναϊκό, όταν ο Ιωαννίδης έκανε την κούρσα από τα δεξιά, έκανε το γύρισμα και ο Μπακασέτας σούταρε από το ύψος της περιοχής, με τον Κοσέλεφ να πέφτει στη δεξιά πλευρά της εστίας του και να αποκρούει.

12' Σουτ του Τσιλούλη για τη Λαμία μέσα από την περιοχή του Παναθηναϊκού με τη μπάλα να φεύγει ψηλά άουτ.

21' Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Βέρμπιτς πέρασε στη θέση του Μπερνάρ που βρέθηκε στο έδαφος και δεν μπόρεσε να συνεχίσει στο ματς.

23' Γκολ για τον Παναθηναϊκό. Ο Ιωαννίδης έκλεψε τη μπάλα, άνοιξε στον Λημνιό που μπήκε από τα δεξιά στην περιοχή του Κοσέλεφ, πλάσαρε, με τη μπάλα να σταματά στο δεξί δοκάρι της εστίας του Κοσέλεφ και ο Βέρμπιτς, που ακολουθούσε τη φάση, πήρε το "ριμπάουντ" και από κοντά με πλασέ, νίκησε τον Κοσέλεφ για να ανοίξει το σκορ για το "Τριφύλλι".

36' Νέα ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με τον Μπακασέτα να βγάζει ωραία κάθετη στον Ιωαννίδη που μπήκε στην "κυανόλευκη" περιοχή από τα δεξιά, με τη μπάλα να περνάει λίγο άουτ.

41' Ο Λημνιός έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή για τον Παναθηναϊκό, μπλόκαρε εύκολα ο Κοσέλεφ.

44' Γκολ για τον Παναθηναϊκό. Ο Ιωαννίδης έκανε ωραία ενέργεια από τα δεξιά, πέρασε τον Κορνέζο και έδωσε στον Μπακασέτα που πλάσαρε από το ύψος της περιοχής, με τη μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα κι έτσι έγινε το 0-2 για το "Τριφύλλι".

45' Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

46' Έναρξη του β' ημιχρόνου.

46' Διπλή αλλαγή για τη Λαμία. Οι Μαρτίνεθ και Σίντκλεϊ πέρασαν στις θέσεις των Λέικ και Αμαράλ αντίστοιχα.

54' Γκολ για τον Παναθηναϊκό. Ο Μπακασέτας εκτέλεσε κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα αριστερά και ο Ιωαννίδης σηκώθηκε πιο ψηλά απ' όλους στην καρδιά της άμυνας των γηπεδούχων και με κεφαλιά νίκησε τον Κοσέλεφ για να κάνει το 0-3 για τους "πράσινους".

57' Γκολ για τον Παναθηναϊκό. Ο Βέρμπιτς μπήκε από τα αριστερά στην περιοχή της Λαμίας, γύρισε στον Λημνιό που σούταρε, με τον Κοσέλεφ να αποκρούει και στη συνέχεια, ο Μπακασέτας πήρε το "ριμπάουντ" και από κοντά ο Μπακασέτας, έκανε το 0-4.

60' Γκολ για τον Παναθηναϊκό. Ο Ιωαννίδης μπήκε στην περιοχή της Λαμίας από δεξιά και νίκησε τον Κοσέλεφ για δεύτερη φορά κάνοντας το 0-5.

62' Διπλή αλλαγή για τη Λαμία. Οι Στάνκο και Κοντονίκος πέρασαν στις θέσεις των Κορνέζου και Τζανδάρη αντίστοιχα.

63' Τριπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Οι Μλαντένοβιτς, Βιλένα και Μαντσίνι, πέρασαν στις θέσεις των Χουάνκαρ, Ακαϊντίν και Μπακασέτα αντίστοιχα.

64' Καλή στιγμή για τη Λαμία, μετά από ώρα στο ματς όταν το σουτ του Μάλτσι από δεξιά, η μπάλα πέρασε άουτ.

72' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Σπόραρ πέρασε στη θέση του Ιωαννίδη.

77' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Τσούκαλος πέρασε στη  θέση του Μάλτσι.

79' Μια ακόμα καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με το σουτ του Λημνιού από διαγώνια και δεξιά, για να αποκρούσει με τα πόδια ο Κοσέλεφ.

83' Ευκαιρία για τη Λαμία, με τον Τσούκαλο να μπαίνει από τα δεξιά στην περιοχή του "Τριφυλλιού", έδωσε στον Τσιλούλη ο οποίος δεν έπιασε όπως ήθελε το σουτ και ο Λοντίγκιν πραγματοποίησε ωραία επέμβαση.

86' Ευκαιρία για τη Λαμία, με τον Μαρτίνεθ να σουτάρει από το ύψος της περιοχής και τον Λοντίγκιν να μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα τη μπάλα.

90' Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων

90+2' Λήξη της αναμέτρησης.