ΠΑΣ Λαμία - ΠΑΟΚ 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Σε εξέλιξη βρίσκεται η αναμέτρηση του ΠΑΣ Λαμία με τον ΠΑΟΚ που διεξάγεται στο ΔΑΚ "Αθανάσιος Διάκος" στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής των Stoiximan Super League Play Offs.

Οι "κυανόλευκοι" που ακόμη δεν έχουν καταφέρει να πάρουν ένα θετικό αποτέλεσμα στο μίνι αυτό πρωτάθλημα, θα προσπαθήσουν κόντρα στο Δικέφαλο του βορρά να παρουσιάσουν ένα καλύτερο πρόσωπο κι από εκεί και πέρα να διεκδικήσουν το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα που μπορούν απέναντι σε μια ομάδα που έρχεται με ξεκάθαρο στόχο τη νίκη, στην προσπάθεια που κάνει για να μείνει στη διεκδίκηση του τίτλου.

ΠΑΣ Λαμία (Λεωνίδας Βόκολος): Κοσέλεφ, Σιμόν, Κορνέζος, Γιαννούτσος, Σίντκλεϊ, Τζανδάρης, Νούνιες, Σλίβκα, Μαρτίνεθ, Τσιλούλης, Μάλτσι

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Σάστρε, Μιχαηλίδης, Κεντζιόρα, Ράφα Σοάρες, Οζντόεφ, Σβάμπ, Κωνσταντέλιας, Ντεσπότοφ, Μάρκος Αντόνιο, Σαμάτα

Η εξέλιξη της αναμέτρησης:

1' Έναρξη του α' ημιχρόνου

7' Πρώτη καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ στο ματς, όταν μετά την ενέργεια του Ντεσπόντοφ, η μπάλα στρώθηκε στον Μάρκος Αντόνιο ο οποίος από καλή θέση έκανε αδύναμο πλασέ πάνω στον Κοσέλεφ.

26' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Μετά από εκπληκτική ενέργεια, ο Μάρκος Αντόνιο έδωσε στον Κωνσταντέλια ο οποίος από πλεονεκτική θέση δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα αφού έκανε λάθος στο κοντρόλ.

29' Νέα ευκαιρία για τους Θεσσαλονικείς, όταν μετά από ωραία ανάπτυξή  τους, ο Ντεσπόντοφ γύρισε στον αμαρκάριστο Οζντόεφ αλλά η κεφαλιά του τελευταίου πέρασε άουτ!

31' Σουτ του Μαρτίνεθ για τη Λαμία, μέσα από την περιοχή του ΠΑΟΚ, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

38' Ο Σιμόν έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, με τον Σλίβκα να παίρνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

40' Έπειτα από λάθος του Σάστρε, η Λαμία... έφυγε στην κόντρα με τέσσερις εναντίον δύο, ο Σλίβκα "έσπασε" στον Μάλτσι αλλά αυτός δεν μπορεί ούτε να τελειώσει τη φάση, αλλά ούτε και να πασάρει σε συμπαίκτη του.

45' Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

45+2' Κεφαλιά του Σβαμπ, έδιωξε σε κόρνερ ο Κοσέλεφ σε μια ακόμη ευκαιρία του δικέφαλου στο ματς.

45+3' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ! Σέντρα του Σιμόν από τα δεξιά και ο Μάλτσι "έστρωσε" με το στήθος στον Σλίβκα και αυτός με άψογο τελείωμα εκτέλεσε τον Κοτάρσκι για το 1-0 για τους "κυανόλευκους".

45+4' Ωραίο σουτ του Κοντονίκου, η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από την εστία του Κοτάρσκι.

45+6' Λήξη του α' ημιχρόνου.

46' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Στάνκο πέρασε στη θέση του Κορνέζου.

47' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ να ισοφαρίσει πολύ νωρίς στο ματς όταν από υπέροχη πάσα του Μάρκος Αντόνιο στον Κωνσταντέλια, αυτός έκανε το "τακουνάκι" στον Σαμάτα αλλά ο τελευταίος δεν πρόλαβε να εκτελέσει από πλεονεκτική θέση.

55' Ο Σάστρε εκτέλεσε το πλάγιο για τον ΠΑΟΚ, με τον Μάρκος Αντόνιο να μπαίνει από τα δεξιά στην περιοχή της Λαμίας, να πλασάρει από πλάγια θέση δεξιά και ο Κοσέλεφ, παραχώρησε το κόρνερ.

57' Τριπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Οι Τάισον, Τόματς και Μπάμπα πέρασαν στις θέσεις των Κωνσταντέλια, Σαμάτα και Ράφα Σοάρες.

59' Κεφαλιά-ψαράκι του Μπράντον Τόμας, η μπάλα περνάει λίγο άουτ σε μια ακόμη ευκαιρία των φιλοξενούμενων.

68' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Τόσιτς πέρασε στη θέση του Κοντονίκου.

69' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Ότο πέρασε στη θέση του Σάστρε.

75' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, όταν ο Ντεσπότοφ εκτέλεσε το κόρνερ από δεξιά με τον Μιχαηλίδη να πιάνει την κεφαλιά και τη μπάλα να φεύγει ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια.

75' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μουργκ πέρασε στη θέση του Οζντόεφ.

75' Διπλή αλλαγή για τη Λαμία. Οι Αμαράλ και Λέικ πέρασαν στις θέσεις των Σίνκλεϊ και Μαρτίνεθ αντίστοιχα.

83' Καλό σουτ του Τόσιτς από το ύψος της περιοχής για τη Λαμία, με τον Κοτάρσκι να μπλοκάρει.

85' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Τερεζίου πέρασε στη θέση του Σλίβκα που τραυματίστηκε κι έφυγε με φορείο από το γήπεδο.

90' Κόκκινη κάρτα για δύο παίκτες της Λαμίας. Ο Αμαράλ και ο Σλίβκα που ήταν στον πάγκο, δέχθηκαν τις κόκκινες κάρτες.

90+3' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον Ντεσπότοφ να εκτελεί απευθείας φάουλ για την ομάδα του και τη μπάλα να περνάει λίγο πάνω από τα δοκάρια.

90+9' Γκολ για τον ΠΑΟΚ. Ο Ντεσπότοφ έβγαλε τη σέντρα από τα δεξιά και ο Σβαμπ με κεφαλιά νίκησε τον Κοσέλεφ για να κάνει το 1-1 για τον ΠΑΟΚ, λίγα δευτερόλεπτα πριν τελειώσει το ματς.

90+13' Λήξη της αναμέτρησης.