Σπουδαία νίκη για τον ΑΟΛ, 3-1, τον ΦΟ Βριλησσίων στο "Χαλκιοπούλειο"

Μία ακόμη πολύ σημαντική νίκη πανηγύρισε ο ΑΟ Λαμίας, ο οποίος στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Pre League, επικράτησε με 3-1 σετ (25-23, 24-17, 20-25, 25-16) του ΦΟ Βριλησσίων στο "Χαλκιοπούλειο" και συνέχισε με ιδανικό τρόπο την πορεία του στο φετινό μαραθώνιο.

Αυτή ήταν η τρίτη συνεχόμενη νίκη για την ομάδα του Ηλία Αγγέλη και μάλιστα δεύτερη "καθαρή" και με το "τρίποντο" αυτό έφτασε τους 8 βαθμούς πλέον, ξεπερνώντας μάλιστα κατά δύο βαθμούς τον ΦΟ Βριλησσίων που έμεινε στους 6 βαθμούς.

Οι θεατές που βρέθηκαν στις κερκίδες του κλειστού γυμναστηρίου της Λαμίας, έμειναν απολύτως ικανοποιημένοι από το θέαμα που παρουσίασαν οι ομάδες και ειδικά στο δεύτερο και το τέταρτο σετ, που ο ΑΟΛ, ήταν ο απόλυτος κυρίαρχος στον αγωνιστικό χώρο, δείχνοντας ότι δεν είχε καμία διάθεση να αφήσει την ευκαιρία να πάρει τη μεγάλη νίκη να πάει χαμένη.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στα μισά του δεύτερου σετ, ο ΦΟ Βριλησσίων, αναγκάστηκε να αγωνιστεί χωρίς τη βασική του διαγώνιο, την Έρωτα, αφού τραυματίστηκε στο πόδι και δεν μπορούσε να συνεχίσει στο ματς ενώ όλο το "Χαλκιοπούλειο" "πάγωσε", όταν στο τέλος του 2ου σετ, η Μάρκου, βασική λίμπερο του ΑΟΛ, έχασε τις αισθήσεις της και έπεσε στο παρκέ, ωστόσο λίγα δευτερόλεπτα αργότερα τις ανέκτησε και λίγο αργότερα, στο 4ο σετ, επέστρεψε μάλιστα στον αγώνα, βοηθώντας την ομάδα της να πάρει τη μεγάλη νίκη.