“ΤΣΑΜΠΑ” ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ Γ.Σ. ΛΑΜΙΑ ΜΕ 3-2 ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑ

Μία ακόμη ήττα γνώρισε ο Γυμναστικός Σύλλογος Λαμία ο οποίος το απόγευμα του Σαββάτου (27/2) ηττήθηκε με 3-2 σετ (25-21, 25-21, 28-30, 13-25, 13-15) στο “Χαλκιοπούλειο” από την Ορεστιάδα στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Volley League “Πάμε Στοίχημακαι πλέον το έργο του για παραμονή στην κατηγορία είναι πάρα πολύ δύσκολο.

Η ομάδα του Πέτιο Ντραγκίεφ, αν και βρέθηκε κοντά στο πολυπόθητο “τρίποντο” αφού προηγούνταν με 2-0 στα σετ, τελικά δεν τα κατάφερε να κρατήσει το υπέρ της σκορ και γνώρισε μία ακόμη οδυνηρή ήττα που της χάρισε ωστόσο ένα πόντο, φτάνοντας πλέον τους 9.

Επόμενος αγώνας για τους Ρουμελιώτες, αυτός κόντρα στον Ηρακλή, στη Θεσσαλονίκη, εκεί όπου θέλουν μόνο “τρίποντο” πλέον, τη στιγμή που σήμερα, ο Γηραιός, νίκησε με 3-1 τον Άρη στη “μάχη” της ουράς.