Υπέκυψε στην παράταση ο Ολυμπιακός

Την ήττα με 2-1 στην παράταση από την Άντερλεχτ και τον αποκλεισμό από την επόμενη φάση του Europa League, γνώρισε ο Ολυμπιακός μέσα στο γήπεδο Καραϊσκάκη, στον δεύτερο αγώνα για τη φάση των «32». Οι Βέλγοι μετά και τη νίκη με 1-0 στις Βρυξέλλες θα βρεθούν στην κλήρωση των «16» της διοργάνωσης, καθώς αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ από το γκολ-πέναλτι του Φορτούνη (29΄) κατάφεραν στην παράταση να πετύχουν δύο γκολ με τον Ατσεαμπόνγκ (103΄, 111΄) και να αφήσουν έξω τους «ερυθρόλευκους».

➥ Eικόνες από τις όμορφες εκδηλώσεις, που διοργάνωσαν οι Σύλλογοι Γυναικών Αμφίκλειας, Ελάτειας και Κάτω Τιθορέας για να τιμήσουν την γιορτή της Μητέρας.