Διεκόπη το ματς στα Καμένα Βούρλα, ασταμάτητη η Μαλεσίνα

Με τα σοβαρά επεισόδια που συνέβησαν μετά το τέλος της αναμέτρησης των Καμένων Βούρλων με τον Άρη Αγίου Κωνσταντίνου, να αμαυρώνουν τη 19η αγωνιστική, συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣ Φθιώτιδας.

Στο γειτονικό ντέρμπι που διεξήχθη στο γήπεδο της λουτρόπολης, Καμένα Βούρλα και Άρης Αγίου Κωνσταντίνου ήταν στο 0-0, όταν στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο διαιτητής, Κυριακόπουλος, έδωσε πέναλτι υπέρ των γηπεδούχων σε ανατροπή του Μπουγιώτα από τον Τσαπάρα, με αποτέλεσμα να του επιτεθούν οι «κιτρινόμαυροι» που αμφισβήτησαν την απόφασή του και στη συνέχεια εκείνος διέκοψε το ματς και πλέον το λόγο έχει η διοργανώτρια αρχή του πρωταθλήματος.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια, η Μαλεσίνα έφτασε στην 19η νίκη της και συνεχίζει να εντυπωσιάζει με την εκπληκτική της πορεία, αφού επικράτησε με 4-0 του Ευρυτανικού με τον Ρούσση να σημειώνει μάλιστα, όλα τα τέρματα της ομάδας του.

Την πρώτη του νίκη σημείωσε ο Παγκρατιακός που επιβλήθηκε στα Καλύβια με 2-1 της Δάφνης Λιβανατών ενώ σπουδαίες νίκες στην προσπάθειά τους για παραμονή στην κατηγορία πανηγύρισαν ο Μαγνησιακός με 2-0 επί της Αταλάντης στο ντεμπούτο του Τάκη Μπατζελή στον πάγκο της ομάδας της Νέας Μαγνησίας, η Προοδευτική Λάρυμνας με 1-0 επί του Ολυμπιακού Λαμίας και ο Κηφισσός Κάτω Τιθορέας με 3-2 επί του Παμμωλιακού.

Τέλος Στυλίδα και Ένωση 2010 επικράτησαν εκτός έδρας με το ίδιο σκορ, 1-0, του Καλαποδίου και του Νέου Κρικέλλου αντίστοιχα.