Πολύ εύκολα ο νεανικός Παναθηναϊκός

Ο Παναθηναϊκός νίκησε με άνεση την Καλλονή στη Λεωφόρο με 3-0 για την 31η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκα. Το "τριφύλλι" μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και απείλησε από νωρίς, ενώ στο 14ο λεπτό πέτυχε και το πρώτο του γκολ με τον Ντίνα, ο οποίος ανενόχλητος άνοιξε σούταρε και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν την αδράνεια την αδράνεια της Καλλονής και συνέχισαν να ελέγχουν το ματς, ενώ είχαν ευκαιρίες να ανεβάσουν τον δείκτη του σκορ. Κάτι που έκαναν ένα λεπτό πριν ο διαιτητής σφυρίξει για το τέλος του πρώτου ημιχρόνου με τον Καρέλη, ο οποίος με σουτ πάνω στην κίνηση πέτυχε ένα ωραίο γκολ.

Στην επανάληψη ο ρυθμός δεν άλλαξε. Ο Παναθηναϊκός είχε την πρωτοβουλία με την Καλλονή να μην μπορεί να απειλήσει κι έτσι έγινε και το 3-0. Αυτή τη φορά με αυτογκολ του Βάλιο. Συγκεκριμένα, μετά από ωραία ενέργεια του Σπυρόπουλου που κατέβηκε όλη τη δεξιά πλευρά και έκανε σέντρα, η μπάλα βρήκε στον Βαλιό και κατέληξε στα δίχτυα. Μέχρι το τέλος δεν άλλαξε τίποτα και το 3-0 ήταν το τελικό σκορ.

Παναθηναϊκός (Γιάννης Αναστασίου): Καπίνο, Σπυρόπουλος, Κουτρουμπής, Σίλντενφελντ (78' Ρισβάνης), Χουχούμης, Μέντες, Πράνιτς (78' Δώνης), Ατζαγκούν, Ντίνας (67' Γιαννιτσάνης), Κλωναρίδης, Καρέλης

Καλλονή (Μαντζουράκης) : Χογκ, Χωριανόπουλος, Ζακουάνι, Βαλιός, Ποντάνι, Γάλας (46' Γιονάν Γκαρσία), Φαρία, Φουρλάνος, Καλτσάς, Μανούσος, Γκναμπούγιου (69' Σιλιγαρδάκης)