Προβάδισμα της Ιντερ Μαϊάμι για πρόκριση στα προημιτελικά του Champions League της Concacaf

Προβάδισμα πρόκρισης στα προημιτελικά του Champions League της Concacaf, απέκτησε η Ιντερ Μαϊάμι, μετά την ισοπαλία 2-2 που απέσπασε στην έδρα της Νάσβιλ, ομάδας στην οποία είναι συνιδιοκτήτες οι αδελφοί Αντετοκούνμπο.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 2-0, χάρη σε δύο υπέροχα γκολ του Καναδού εξτρέμ, Τζέϊκομπ Σάφελμπεργκ, όμως ο Λιονέλ Μέσι μείωσε στο 52ο λεπτό με εξαιρετικό σουτ μετά από πάσα του Λουϊς Σουάρες, ο οποίος στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό σκορ με κεφαλιά, έπειτα από σέντρα ακριβείας του Μπουσκέτς.

Η ρεβάνς θα γίνει την ερχόμενη εβδομάδα στο Μαϊάμι, ενώ υπενθυμίζεται ότι η Ιντερ επικράτησε της Νάσβιλ στα πέναλτι και κατέκτησε το Λιγκ Καπ της περυσινής αγωνιστικής περιόδου.