«Άγγιξε» μία εική ανατροπή η Γιουβέντους

Γιουβέντους και Σαλερνιτάνα αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ, 2-2, σε ματς που ήταν απαγορευμένο για καραδιακούς. Το θρίλερ στο Τορίνο, για την 6η αγωνιστική της Serie A, μπορεί να μην ανέδειξε νικητή, αλλά η εξέλιξή του ήταν τέτοια που μέχρι το τελευταίο λεπτό κράτησε αμείωτη την αγωνία των θεατών που το παρακολούθησαν.

Οι φιλοξενούμενοι πάγωσαν το «Αλιάνζ Στάντιον», καθώς προηγήθηκαν με 2-0 στο πρώτο 45λεπτο, δείχνοντας πως ήταν έτοιμοι για να κάνουν το μεγάλο «μπαμ» της αγωνιστικής.

Η ομάδα του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι «έπαιξε τα ρέστα της» στο β΄ μέρος, μείωσε με τον Μπρέμερ στο 51΄, ισοφάρισε με τον Μπονούτσι στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων και στο 90΄+5 σκόραρε για τρίτη φορά με τον Αρκάντιους Μίλικ.

Το γκολ του Πολωνού στράικερ, όμως, δε μέτρησε μετά την εξέταση της φάσης από το VAR (οφσάιντ) με τον έμπειρο παίκτη να δέχεται τη δεύτερη κίτρινη κάρτα στους πανηγυρισμούς και ν΄ αποβάλλεται.