Σε εξέλιξη βρίσκεται η αναμέτρηση του ΠΑΣ Λαμία με τον Ατρόμητο στο Περιστέρι που διεξάγεται στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Super League.

Στόχος της ομάδας του Τζιανλούκα Φέστα, δεν είναι άλλος από το να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από την Αττική, ώστε να πάει με την καλύτερη δυνατή ψυχολογία στη διακοπή του πρωταθλήματος, πριν το στερεοελλαδίτικο ντέρμπι με τον Λεβαδειακό.

Ατρόμητος (Κόλμαν): Γιαννιώτης, Κεσχρίντα, Χατζηισαΐας, Σουάρεθ, Ντε Μποκ, Κουέν, Φριντζόνσον, Γκονζάλες, Κλωναρίδης, Ρομπάιγ, Κιάρτανσον

ΠΑΣ Λαμία (Φέστα): Σαράνοφ, Σίμον, Αντέτζο, Κορνέζος, Γκοράνοφ, Τζανδάρης, Μπεχαράνο, Ντε Βινσέντι, Σλίβκα, Τσιλούλης, Μανούσος

Η εξέλιξη του αγώνα:

1' Έναρξη του α' ημιχρόνου

12' Διαγώνιο σουτ του Κλωναρίδη για τον Ατρόμητο, η μπάλα αφού βρήκε σε αμυντικό της Λαμίας, πέρασε σε κόρνερ.

17' Πρώτη καλή στιγμή και για τη Λαμία στο ματς, με τον Τσιλούλη να βρίσκει τον Ντε Βινσέντι μέσα στην περιοχή, αλλά ο Αργεντίνος δεν κατάφερε να κοντρολάρει, υπό καλές προϋποθέσεις.

19' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο με τον Φριντζόνσον να σουτάρει πέφτοντας από κοντά άουτ.

20' Νέα ευκαιρία για τον Ατρόμητο, με τον Κλωναρίδη να μπαίνει στην περιοχή από τα δεξιά και αφού επωφελήθηκε από κόντρα, έκανε το σουτ με τη μπάλα να περνά ελάχιστα άουτ.

29' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Έντερ Γκονζάλεζ για τον Ατρόμητο, η μπάλα πέρασε ελάχιστα δίπλα από τα δοκάρια του Σαράνοφ.

32' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τη Λαμία να ανοίξει το σκορ, όταν ο Τσιλούλης έδωσε από τα δεξιά στον Ντε Βισέντι, ο οποίος από εξαιρετική θέση, δεν μπόρεσε να σκοράρει.

34' Τεράστια ευκαιρία από πλευράς Ατρομήτου αυτή τη φορά να πάρει προβάδισμα στο σκορ, όταν από κάθετη του Ρομπάιγο, ο Κλωναρίδης πλάσαρε με τη μία, με τη μπάλα να περνά λίγο πάνω από την εστία του Σαράνοφ.

45' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο, όταν μετά από ωραία ανάπτυξη, ο Ρομπάιγ βρήκε με κάθετη τον Κλωναρίδη και εκείνος τον Κιάρτανσον, ο οποίος άργησε και δεν κατάφερε να νικήσει τον Σαράνοφ.

45' Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

45+2' Λήξη του α' ημιχρόνου.

47' Νέα τεράστια χαμένη ευκαιρία για τη Λαμία να ανοίξει το σκορ, όταν ο Σιμόν έβγαλε τη σέντρα από τα δεξιά, με τον Ντε Βισέντι να πιάνει την κεφαλιά και τη μπάλα να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Γιαννιώτη. Στη συνέχεια της φάσης, ο Μπεχαράνο, σούταρε από μακριά, με τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων, να μπλοκάρει.

49' Μετά από νέα σέντρα του Σιμόν από τα δεξιά, ο Μανούσος, δεν μπόρεσε να κάνει την προβολή και να απειλήσει τον Γιαννιώτη.

59' Διπλή αλλαγή για τη Λαμία. Οι Γιακουμάκης και Ασκόφσκι πέρασαν στις θέσεις των Ντε Βισέντι και Μανούσου αντίστοιχα.

62' Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο. Οι Τζαβίδας και Ροτάριου πέρασαν στις θέσεις των Κλωναρίδη και Κιάρτανσον αντίστοιχα.

67' Μακρινό σουτ του Κεσχρίντα για τον Ατρόμητο, η μπάλα πέρασε άουτ.

68' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία, με τον Τζανδάρη να κλέβει τη μπάλα, έδωσε στον Ασκόφσκι και αυτός έκανε το σουτ με τον Γιαννιώτη να αποκρούει εντυπωσιακά και να κρατάει απαραβίαστη την εστία του.

72' Ακόμη μια μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα της Φθιώτιδας, με τον Γιακουμάκη να επωφελείται από την ασυνενοησία μεταξύ Σουάρεθ και Γιαννιώτη, αλλά ο γκολκίπερ του Ατρόμητου, έδιωξε με τα πόδια.

77' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο στο ματς, με τον Ρομπάιγ να κάνει φαλτσαριστό σουτ από πλάγια θέση, στέλνοντας την μπάλα λίγο άουτ.

79' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μουνίθ πέρασε στη θέση του Φριντζόνσον.

79' Αναγκαστική αλλαγή για τη Λαμία. Ο Τσούκαλος πέρασε στη θέση του Σλίβκα που δεν μπορούσε να συνεχίσει στο ματς.

84' Πολύ καλή στιγμή για τον Ατρόμητο, με τον Μουνίθ να πιάνει το μακρινό σουτ και η μπάλα παρά το ότι κόντραρε και πήρε περίεργα φάλτσα, ο Σαράνοφ μπόρεσε να μπλοκάρει.

89' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Τζοβάρας πέρασε στη θέση του Ρομπάιγ.

90' Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90+1' Μετά από εκτέλεση κόρνερ από τα αριστερά, ο Χατζηισαΐας έκανε το γυριστό σουτ, με τη μπάλα να περνά λίγο άουτ.

90+3' Αναγκαστική αλλαγή για τη Λαμία. Ο Μπάμπης πέρασε στη θέση του Τσούκαλου.

90+6' Μεγάλη στιγμή για τον Ατρόμητο, με τον Γκονζάλες να εκτελεί απευθείας φάουλ και τη μπάλα να βρίσκει αρχικά στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας, στη συνέχεια στην πλάτη του Σαράνοφ και καταλήγοντας στο δεξί δοκάρι του Σέρβου για να μείνε έτσι το 0-0 στο ματς.

90+6' Λήξη της αναμέτρησης.