Επέστρεψε στις νίκες ο ΑΟ Λαμίας - Επικράτησε 3-2 του Μαρκόπουλου στο "Χαλκιοπούλειο"

Στόχος επετεύχθη για τον ΑΟ Λαμίας, ο οποίος πανηγύρισε σπουδαία νίκη με 3-2 σετ (25-27, 25-16, 25-17, 18-25, 15-11) επί του ΑΟ Μαρκοπούλου στο παιχνίδι που διεξήχθη στο "Χαλκιοπούλειο" στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Volley League Γυναικών.

Σαφώς και το "τρίποντο" ήταν το αποτέλεσμα που θα ήθελαν όλοι στο λαμιώτικο "στρατόπεδο", ωστόσο και οι δύο βαθμοί της νίκης, μιας και η αναμέτρηση οδηγήθηκε στο τάι μπρέικ, κόντρα σε μια ομάδα όπως το Μαρκόπουλο, είναι πάρα πολύ σημαντικοί στην προσπάθεια της ομάδας του Ηλία Αγγέλη, να πετύχει και τους φετινούς της στόχους.

Ο ΑΟΛ, με τους δύο βαθμούς που πρόσθεσε στη συγκομιδή του, έφτασε τους 7 και πλέον κοιτάζει το επόμενο παιχνίδι με τον Άρη, ματς στο οποίο θέλει να "χτυπήσει" επίσης και να πάρει εκεί μια "καθαρή" νίκη.

Η φθιωτική ομάδα, αν και έχασε το πρώτο σετ στις... λεπτομέρειες, το οποίο υπερέβη μάλιστα τους 25 βαθμούς, με 27-25, κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος του σκορ στα άλλα δύο σετ, τα οποία κατέκτησε με 25-16 και 25-17 και να φτάσει στο υπέρ του 2-1. Το Μαρκόπουλο, ισοφάρισε σε 2-2, επικρατώντας με 25-18 στο τέταρτο σετ και έτσι η αναμέτρηση οδηγήθηκε στο τάι μπρέικ, εκεί που οι γηπεδούχες αποδείχθηκαν πιο ψύχραιμες και έφτασαν στο υπέρ τους 15-11, πανηγυρίζοντας έτσι τη νίκη με 3-2 σετ.

Διαβάστε περισσότερα στο φύλλο του "Λ.Τ." της Τρίτης (29/11)